آیا ال جی قصد دارد تولید گوشی‌های هوشمند خود را متوقف کند؟
آیا ال جی قصد دارد تولید گوشی‌های هوشمند خود را متوقف کند؟

کمپانی ال جی مدت قابل توجه‌ای است که در تلاش است جایی برای خود در بازار گوشی های هوشمند دست و پا کند. چندین سال پیش ، این کمپانی توانست در کنار تولیدکنندگان برتر دیگر گوشی‌های هوشمند با محصولات موفقی چون  گوشی ال جی G2، به دست‌آوردهای خوبی برسد. این شرکت به همچنین به معرفی ایده‌های نوآورانه‌ای دست زد. گوشی ال جی G3  اولین گوشی بود که نمایشگر آن مجهز به کیفیت رزولوشن QHD بود (چهار برابر رزولوشن HD برابر با 2560 پیکسل افقی و 1440 پیکسل عمودی). گوشی ال جی G5 نیز اولین گوشی مدولاری بود که به بازار عرضه شد. گوشی‌های مدولارگوشی‌های هوشمندی هستند که می‌توانستیم برخی مشخصات فنی آنها مانند رم را ارتقا دهیم.
و در نهایت گوشی ال جی G6 اولین گوشی بود که با نسبت تصویر ۱۸:۹ یا یونیویزیوم تولید شد. با این حال، در سال‌های گذشته، این برند به سختی در تلاش بوده است تا گوشی‌های خود را در بازار حفظ کند. از زمان ارائه‌ی گوشی ال جی G7، هر مدل جدیدی که LG ارائه می‌کند منسوخ شده، قدیمی و گران به نظر می‌رسید.
در سال گذشته، این شرکت با توقف تولید گوش‌های سری G خود و معرفی گوشی‌های هوشمند ال جی Velvet تلاش کرد روح تازه‌ای در بخش گوشی‌های هوشمند خود بدمد. این خط جدید دیوایس‌های جالبی را چون ترکیب پردازنده اسنپدراگون 765G  و CPU هشت هسته ای Dimension 800U عرضه کرد. اما لاین گوشی Velvet همچنان بعضی از بحث برانگیزترین تصمیمات برند ال جی را نیز به همراه داشت؛ تصمیماتی چون استفاده از اسنپدراگون 845.آیا ال جی قصد دارد تولید گوشی‌های هوشمند خود را متوقف کند؟

با وجود بعضی مشکلات، تصورات بر این بود که این شرکت پس از گزارش تقریبا مثبت مالی سه ماهه‌ی سوم سال 2020 تا حدودی در حال بهبود است و در همین زمان گوشی ال جی Wing را نیز با ایده‌ای جالب توجه ارائه داد. کمپانی ال جی سال 2021 با وعده‌ای بزرگ آغاز کرد؛ نمایش گوشی های رول شونده در نمایشگاه CES. با این حال به نظر می‌رسد که این برند قصد دارد تولید گوشی‌های هوشمند خود را متوقف کند.
اولین شایعات مربوط به خروج ال جی از بازارگوشی‌های هوشمند چند روز پیش مطرح شد. وبلاگ خبری کره ای The Elect اظهار کرد که این شرکت در حال آماده سازی بیانیه‌ای است که در آن خبر خروج خود را از بازارگوشی‌های هوشمند اعلام می‌کند. چند روز بعد ، یک از مدیران اجرایی ال جی این شایعات را تکذیب کرد و گفت این فرضیات “کاملاً نادرست و بی‌ارزش” است. اکنون به نظر می‌رسد که این گزارش‌ها به واقع درست بوده‌اند.
در یک چرخش دراماتیک ، مدیرعامل این شرکت یک نامه‌ی غیر رسمی ارسال کرد. او در این یادداشت اشاره می‌کند که یک تغییر عمده در عملکرد بخش گوشی‌های ال جی ایجاد خواهد شد. کوون بونگ سوک رئیس اجرایی این شرکت کره‌‌ای اظهار داشته است که تغییرات بزرگی در راه است. با این حال، این شرکت سخت تلاش خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که اشتغال کارمندانش حفظ شود. به گفته وی ، رقابت در بازار حال حاضر هرچه بیشتر و بیشتر سخت می‌شود، بنابراین شرکت نیاز دارد  تصمیمات سخت و بزرگی بگیرد. به عبارت دیگر، این شرکت متوجه شده است که دیگر نمی‌‌تواند در بازار فعلی گوشی‌های هوشمند رقابت کند و حداقل برای زمان حاضر آن را ترک خواهد کرد.گوشی های رول شونده ال جی

شایان ذکر است که این شرکت تمام اقدامات احتمالی را در نظر گرفته است. از آن جمله احتمال فروش بخش گوشی‌های هوشمند، توقف آن برای یک مدت زمان خاص یا کاهش تجارت گوشی‌های هوشمند . ال جی می‌تواند به شرکتی تبدیل شود که فقط گوشی‌های میان رده تولید کند، زیرا مدل‌های شاخص گران‌ترند و مانند دیوایس‌های میان رده فروش ندارند. در طول پنج سال گذشته ، بخش گوشی‌های این شرکت با تراکم 500 تریلیون وون ضرر روبرو شده است. این تقریبا حدود 4.5 میلیارد دلار ضرر است. در همین حال، بخش‌های دیگر کمپانی در حال دریافت نتایج مالی خوب و شکستن رکوردی پس از رکورد دیگر هستند.
وب سایت Counterpoint Research اعلام کرده است که کمپانی ال جی در سه ماهه سوم سال 2020 فقط 6.5 میلیون گوشی ارسال کرده است. علاوه براین، این میزان تنها 2 درصد ناچیز از سهم بازار جهانی است. ناراحت کننده است که می‌بینیم بازار، یکی از رقبای خود را از دست می‌دهد. مخصوصا شرکتی که قرار بود اولین گوشی در دسترس رول شونده را به بازار ارائه کند.
در صورت ایجاد هرگونه تغییری در مورد این خبر، شما را در جریان قرار خواهیم داد. با ما همراه بمانید.