آیفون 13 در سال 2021 با تکنولوژی تاچ آی‌دی روانه بازار خواهد شد
آیفون 13 در سال 2021 با تکنولوژی تاچ آی‌دی روانه بازار خواهد شد

اخبار جدید از وب سایت بلومبرگ Bloomberg اطلاعات بیشتری از آنچه قرار است از سری آیفون جدید انتظار داشته باشیم به ما ارائه می‌دهد. در این گزارش آمده است که اپل تصمیمی برای ایجاد تغییرات اساسی و عمده‌ برای آیفون 13 در سال 2021 ندارد.
بعید به نظر می‌رسد که مدل‌های آیفون 13 یا همان آیفون 12S که برای امسال برنامه ریزی شده‌اند تغییرات عمده ای در طراحی داشته باشند. طراحان و مهندسان اپل آیفون‌های 2021 را نسخه “S” مدل آیفون‌های 2020 می‌دانند.
بزرگ‌ترین تغییر برای این سری از آیفون‌ها این است که اپل در حال آزمایش استفاده از تاچ آی‌دی یا همان حسگر اثر انگشت در صفحه نمایشگر آیفون 13 یا آیفون 12S است. وجود تکنولوژی تاچ آی‌دی در کنار فیس آی‌دی (اسکنر تشخیص چهره) مناسب کاربرانی خواهد بود که نمی‌توانند قفل آیفون خود را هنگام استفاده از ماسک باز کنند. تاچ آی‌دی یا همان حسگر اثر انگشت از زمان رونمایی آیفون ایکس در سال 2017 از گوشی‌های اپل حذف شده بود.

آیفون 13 در سال 2021 با تکنولوژی تاچ آی‌دی روانه بازار خواهد شد- آیفون تاشووب سایت بلومبرگ نوشته است که: ” اپل این ایده را مطرح کرده است که پورت شارژ برای برخی از مدل‌های آیفون به نفع شارژ بی سیم حذف شود.” مشخص نیست که این تغییر برای آیفون 13 خواهد بود یا اینکه اپل آن را برای مدل‌های آینده خود حفظ خواهد کرد.
در مبحث مدل‌های تاشوی آیفون، بلومبرگ می‌گویید هنوز نباید انتظار آیفون تاشو را داشته باشید. تمرکز اصلی اپل بر روی به روزرسانی مدل‌های آیفون و آیپد خود است که در سال 2021 ارائه می‌شود. اما علاوه بر آن این کمپانی در حال کار بر روی مدل‌های تاشو نیز هست.
و در نهایت، در این گزارش همچنین ذکر شده است که ایرتگ AirTags (دستگاه ردیاب هوشمند اپل) بالاخره امسال ارائه خواهد شد. اپل در ابتدا قصد داشت همزمان با آیفون 12 ایرتگ را نیز به بازار عرضه کند. ایرتگ AirTags تایلهای ردیاب کوچکی هستند با امکان اتصال بلوتوث؛ و می‌توانند برای یافتن وسایل گمشده به کار روند.