آیفون 13 صفحه نمایش "همیشه روشن" خواهد داشت
آیفون 13 صفحه نمایش “همیشه روشن” خواهد داشت

اپل از سال گذشته استفاده از نمایشگرهای ال سی دی “Retina”را متوقف کرده و به طور کامل به استفاده از پنل‌های OLED روی آورده است. اکنون که نمایشگرهای OLED برای گوشی‌های آیفون به امر واقع تبدیل شده است، کاربران آیفون می‌توانند از مزایای نمایشگرهایی با رنگ سیاه واقعی، افزایش کنتراست و صرفه جویی در مصرف باتری بیشتر به دلیل پیکسل‌هایی که به صورت جداگانه روشن می‌شوند، بهره مند شوند. طبق گزارش جدید، این برند یک ویژگی به سری آیفون 13 اضافه خواهد کرد که در گوشی‌های هوشمند مجهز به OLED بسیار رایج است و آن امکان ” صفحه نمایش همیشه روشن ” است.
طبق شایعات، سری آیفون 13 حالت نمایش همیشه روشن را ارائه می‌دهند که احتمالا بخشی از iOS 15 است. برای افرادی که نمی‌دانند قابل ذکر است که، این ویژگی شامل روشن کردن قسمت‌هایی از نمایشگر برای مدت کوتاهی برای نمایش اعلان‌ها به کاربر، بدون روشن شدن کل صفحه نمایش است. جالب اینجاست که بدانید اپل برای اولین بار نیست که از این ویژگی استفاده می‌کند، پیش از این نیز این ویژگی در اپل واچ سری 6 معرفی شده است. دیدن استفاده از برخی ویژگی‌ها از سایر دیوایس‌ها در نمونه کارهای شرکت تعجب آور نیست.
گفته می‌شود که سری آیفون 13 شامل چند تغییر در تکنولوژی نمایشگر است. این یک ویژگی پیشگامانه برای کسانی که به استفاده از دیوایس‌های اندرویدی عادت دارند نیست. با این حال، مطمئنا برای کسانی که نمی‌توانند اکوسیستم اپل را ترک کنند، یک مزیت خواهد بود.آیفون 13 صفحه نمایش "همیشه روشن" خواهد داشت

آیفون 13 جدید صفحه نمایش همیشه روشنی با آیکون‌های ساعت ماندگار و نمایش باتری خواهد داشت

پیش از این در دسترس  بودن امکان استفاده از حالت صفحه نمایش “همیشه روشن” برای آیفون‌های جدید و سری آیفون 13 توسط منابع مطلع تصدیق شده بود. در واقع، صفحه قفل lock screen در گوشی‌های جدید عناصر مهمی را نشان خواهد داد. با این حال، لزوما به همان روشی که مدل‌های فعلی صفحه نمایش همیشه روشن دارند، کل صفحه نمایش روشن نخواهد شد. آیکون‌های ساعت و باتری همیشه بر روی صفحه قابل مشاهده هستند. این آیکون‌ها بدون توجه به روشن یا خاموش بودن بقیه نمایشگر، ماندگار خواهند ماند.
اعلان‌ها در صفحه لاک اسکرین “با استفاده از نوار و آیکون‌ها” نشان داده می‌شوند. در این حالت نیز همه صفحه نمایشگر روشن نمی‌شود. این منبع گفته است که “درعوض، آن را دقیقا مانند آنچه در حال حاضر به آن عادت کرده اید نمایش می‌دهد، به جز اینکه به صورت کم نور و فقط به طور موقت است.” او در مورد فاش کردن ویژگی‌های آیفون بسیار دقیق است. با این حال هنوز نمی‌توانیم این اطلاعات را کاملا درست بدانیم. احتمالا هنگامی که اپل توسعه بتا نسخه آینده iOS را آغاز کرد، شاهد بیشتری  در این باره خواهیم دید.