آیفون 13 Pro حافظه داخلی ۱ ترابایتی خواهد داشت
آیفون 13 Pro حافظه داخلی ۱ ترابایتی خواهد داشت

در حال حاضر، آیفون 13 (یا آیفون 12s) اپل هنوز مراحل ساخت و توسعه را پشت سر می‌گذارد. در این زمان فقط نمونه اولیه این گوشی موجود است. بر طبق اطلاعات اخیر، برخی از نمونه‌های اولیه آیفون 13 ظرفیت ذخیره سازی 1 ترابایت دارند. این میزان از ظرفیت ذخیره سازی دو برابر حداکثر ظرفیت مدل فعلی است. اضافه بر این اطلاعات، همین منبع ادعا می‌کند که اپل همچنان در تلاش است تا اندازه ناچ آیفون 13 را کاهش دهد. افشاگر این اطلاعات، جان پروسر، گفته است: ” ما در مراحل اولیه تولید آیفون 13 هستیم و فقط نمونه‌های اولیه را به عنوان رفرنس داریم، به این معنی که در واقع هیچ چیز قطعی وجود ندارد. اما به شما خواهم گفت، همانطور که به من گفته شده، اکثر این نمونه‌های اولیه، به 1 ترابایت حافظه داخلی مجهز هستند. “

طبق اظهارات پروسر در ماه اکتبر، اپل در حال بررسی دو برابر کردن ظرفیت ذخیره سازی گوشی‌های خود است. آیفون 6s که در سال 2015 به بازار عرضه شد آخرین آیفون با حداکثر ظرفیت 128 گیگابایت بود. ظرفیت ذخیره سازی آیفون 7 به  256 گیگابایت افزایش یافت و پس از آن آیفون XS با حافظه‌ داخلی 512 گیگابایت عرضه شد. این میزان حافظه داخلی هنوز هم حداکثر ظرفیت ذخیره سازی آیفون 11 و آیفون 12 است. شرکت اپل فکر می‌کند اکنون وقت آن است که دوباره ظرفیت حافظه داخلی خود را افزایش دهد.

با این حال، همه مدل‌های آیفون 13 چنین فضای ذخیره سازی زیادی نخواهند داشت. در حال حاضر‌، حداقل ظرفیت ذخیره سازی گوشی‌های سری Pro صد و بیست و هشت گیگابایت است. این حداقل فضای ذخیره سازی تغییر نخواهد کرد.آیفون 13 Pro حافظه داخلی ۱ ترابایتی خواهد داشت

علاوه بر این، پروسر ادعا می‌کند که برخی منابع، فایل‌های CAD (طراحی به کمک رایانه یا کَد) آیفون آینده را مشاهده کرده‌اند و  در این فایل‌ها ناچ آیفون جدید کوچکتر شده است. “فایل کد این نمونه اولیه نشان می‌دهد که ناچ آن در واقع کوتاه‌تر و باریک‌تر شده است.”
بر اساس سایت AppleTrack گمانه زنی‌های قبلی جان پروسر میزان دقت 79.2٪ داشته است، و آن را در رتبه ششم اطلاعات لو رفته‌ی در ارتباط با اپل  قرار می‌دهد.

آیفون 13 یا آیفون 12s، کدام اسم انتخاب می‌شود؟

در مورد نام سری آینده اپل سوالاتی مطرح است. آیا نام آن آیفون 13 خواهد بود یا آیفون 12s؟ تحلیلگران بر این باورند که اپل از “آیفون 13” چشم پوشی می‌کند زیرا عدد “13” در بسیاری از فرهنگ‌های غربی عددی همراه با خرافه است. تولیدکنندگان و طراحان تکنولوژی هر از چند گاهی این کار را انجام می‌دهند. اگر به یاد داشته باشید، کوالکام اخیراً شماره “888” را برای آخرین پردازنده پرچمدار خود تصویب کرده است چون این عدد یک عدد خوش یومن در چین محسوب می‌شود. گزارشاتی وجود دارد که اپل ترجیح می‌دهد به جای انتخاب اسم آیفون 13 به “آیفون 12s” بسنده کند. در ضمن، پسوند “s” در گوشی‌های هوشمند معمولاً به نسخه‌ی آپگرید شده نسخه اصلی اشاره دارد. بنابراین ، اگر اسم  پرچمدار بعدی اپل آیفون 12s باشد، فقط نسخه آپگرید شده‌ی آیفون 12 خواهد بود.