آیفون SE Plus صفحه نمایش 6.1 اینچی خواهد داشت و از تکنولوژی فیس آیدی پشتیبانی می‌کند
آیفون SE Plus صفحه نمایش 6.1 اینچی خواهد داشت و از تکنولوژی فیس آیدی پشتیبانی می‌کند

در سال گذشته، اپل نسل جدیدی از آیفون SE را به بازار ارائه کرد. این گوشی همانند آیفون 11 با تراشه A13 بیونیک اپل عرضه شد. آیفون SE به همچنین، دارای یک صفحه نمایش کوچک 4.7 اینچی بود. اکنون، اخبار رسمی و غیر رسمی بسیاری وجود دارد که ادعا می‌کند گوشی جدیدی از این سری در راه است.
به تازگی، بلاگ 91mobiles به استناد از یک خبرچین از توییتر ادعا کرده است که نسل بعدی گوشی‌های آیفون  SE ، آیفون SE Plus نامیده خواهند شد.
علاوه بر این خبر، همین منبع برخی از ویژگی‌های این گوشی را نیز فاش کرده است. اینطور به نظر می‌رسد که اندازه صفحه نمایش آیفون SE پلاس از یک صفحه نمایش کوچک 16: 9 به یک صفحه نمایش 6.1 اینچی ارتقا خواهد یافت و در درون خود، میزبان تراشه اپل A14 خواهد بود. با این حال، این احتمال نیز وجود دارد که همچنان شاهد تراشه A13 بیونیک اپل باشیم. علاوه بر این، دوربین اصلی همچون مدل پیشین از یک لنز تکی 12MP استفاده می‌کند. این دوربین از OIS (پایدارکننده نگاره یا تثبیت کننده تصویر)، عکسبرداری هوشمند HDR و غیره پشتیبانی می‌کند. دوربین جلو نیز از همان فیس آیدی Face ID سری آیفون 12 استفاده می‌کند.آیفون SE Plus صفحه نمایش 6.1 اینچی خواهد داشت و از تکنولوژی فیس آیدی پشتیبانی می‌کند
قابل ذکر است که، با توجه به اینکه اپل صفحه ال سی دی را کاملا از مدل‌های جدید خود حذف کرده است، در حال حاضر موجودی صفحه‌های ال سی دی  فقط توسط آیفون 11 استفاده می‌شود. با این حال، با توجه به بروز رسانی کلی آیفون 12 در سال جاری‌، عملکرد فعلی مدل آیفون 11 چندان چشمگیر نیست. در نتیجه اپل احتمالا از آیفون SE Plus برای تخلیه موجودی خود استفاده خواهد کرد.

سایر ویژگی‌های آیفون SE PLUS

از نظر قیمت، نسخه استاندارد باید حدود 499 دلار باشد در حالی که قیمت نسخه پیشرفته آن چیزی حدود 699 دلار خواهد بود.
با این حال، روش باز کردن قفل نسل جدید آیفون SE هنوز یک معما باقی مانده است. علاوه بر استفاده از سیستم فیس آیدی شایعاتی مبنی بر استفاده از اسکنر اثر انگشت زیر صفحه یا اثر انگشت جانبی نیز وجود دارد.
از نظر ظاهری، قاب آیفون SE پلاس به شکل زاویه قائم آیفون 12 پلاس تغییر خواهد کرد، این طراحی قابلیت استفاده از استاندارد IP67 مقاومت در برابر گرد و غبار و آب را ایجاد می‌کند.
به عنوان یادآوری، در سال 2016، اپل اولین “پرچمدار” با صفحه نمایش کوچک خود یعنی آیفون SE را به بازار عرضه کرد. پس از آن، چهار سال طول کشید تا اپل بتواند نسل دوم سری SE ، یعنی ” SE PLUS” را راه اندازی کند.