احتمال توقف عرضه گوش‌های سامسونگ گلکسی S20
احتمال توقف عرضه گوش‌های سامسونگ گلکسی S20

طبیعی است که برخی از سازندگان گوشی‌‌های هوشمند پس از ارائه سری جدید محصولات خود، عرضه‌ی مدل‌های قدیمی خود را متوقف کنند. البته انجام این کار برای هر شرکتی صدق نمی‌کند. وقتی دستگاهی موفقیت آمیز عمل می‌کند، شرکت‌ها تمایل دارند که آن محصول را برای مدت طولانی در بازار نگه دارند تا زمانی که فروش آن به طور چشمگیری کاهش یابد، یا حداقل تا زمانی کاربران مدل جدید را “قبول” کنند. به عنوان مثال کمپانی اپل به خاطر نگه داشتن گوشی‌های هوشمند قدیمی‌اش برای مدت طولانی در بازار مشهور است. در واقع، برند اپل تمایل به کاهش قیمت مدل‌های قدیمی خود دارد. بنابراین اگر کاربران پول کافی برای خرید آخرین مدل‌ها را نداشته باشند، همچنان می توانند به خرید مدل‌های قدیمی‌تر و ارزان‌تر اقدام کنند.
کمپانی سامسونگ نیز همچون اپل اهل جمع کردن سریع مدل‌های قدیمی خود از بازار نیست؛ اما اینطور به نظر می‌رسد که این اتفاق امسال رخ خواهد داد. ناگهان دیگر نمی‌توانید هیچ مدلی از سری اصلی گلکسی S20 را از وب سایت رسمی سامسونگ خریداری کنید.
به تازگی سامسونگ آخرین مدل‌های شاخص خود را در قالب گلکسی S21 ، گلکسی S21+ و گلکسی S21 اولترا معرفی کرد. اکنون، به نظر می‌رسد که قصد دارد به آرامی عرضه‌ی نسل‌های قبلی مربوط به این محصولات را متوقف کند. اگر همین اکنون سری به سایت رسمی سامسونگ بزنید، تنها گوشی گلکسی S20 که می توانید خریداری کنید گوشی گلکسی S20 FE است. البته این اتفاق تعجب آور نیست، گذشته از همه این‌ها، نسخه‌ی Fan Edition نسبتا جدید است و تازه سه ماه پیش به بازار عرضه شده است؛ و هنگامی که سراغ گلکسی S20 ، گلکسی S20+ و گلکسی S20 اولترا بروید، می‌بینید که موجودی آنلاین آنها تمام شده است. این گوشی‌ها در وب سایت‌های هند ، انگلیس و چین در دسترس نیستند.احتمال توقف عرضه گوش‌های سامسونگ گلکسی S20

این تصمیم قطعا برخی از کاربران را ناامید خواهد کرد. با وجود همه این‌ها، برخی از کاربران انتظار داشتند که مدل‌های سال گذشته به قیمت جدیدی برسند و ارزان‌تر شوند. مدل‌های پیشین با داشتن قیمت مقرون به صرفه و مشخصات قابل قبول و استوار، مطمئناً حتی در سال 2021 هم ارزش رقابت را خواهند داشت. با این حال هیچ امیدی برای کاربرانی که تمایل به خرید سری گلکسی S داشتند و تمایلی به پرداخت هزینه‌ی سری S21 را نداشتند، وجود ندارد.
البته ممکن است این مدل‌ها همچنان از طریق خرده فروشان واسط در دسترس باشند. با این حال ، این کمپانی احتمالا تا مدت طولانی موجودی خود را برای این محصولات پر نخواهد کرد.
با وجود توقف عرضه‌ی سری گوشی‌های S20، این محصولات همچنان به مدت طولانی پشتیبانی نرم افزاری دریافت خواهند کرد.
اگر شما صاحب یک گوشی از سری گلکسی S20 هستید نیازی به نگرانی نیست. سامسونگ قول حداقل سه به روزرسانی عمده اندروید را برای این مدل‌ها داده است. شایعات حاکی از آن است که گلکسی S20 هرگز انتظارات این شرکت را برآورده نکرده است. بنابراین، طبیعی است که این شرکت کره‌ای خواهان برجسته کردن کامل خانواده جدید گلکسی S21 است. احتمالا سامسونگ با این کار قصد دارد بازاری امن و مهم را برای گوشی‌های جدید خود ایجاد کند.