اولین نگاه به گوشی تاشو آیفون (IPHONE FLIP) - رادیکالترین آیفونی که تاکنون ساخته شده
اولین نگاه به گوشی تاشو آیفون (IPHONE FLIP) – رادیکالترین آیفونی که تاکنون ساخته شده

طی ماه‌های گذشته، چندین گزارش در مورد اولین گوشی هوشمند تاشوی اپل گزارش شده است. طبق گزارش اخیر، اپل در حال کار بر روی اولین گوشی تاشو خود است و اولین ارائه‌ی آن به بازار در سال 2023 خواهد بود. آخرین اخبار از جان پروسر نشان می‌دهد که اپل شکل دهی آیفون جدید تاشو خود را تمام کرده است. در ویدئوی iPhone Flip به نمایش درآمده. علاوه بر این، استراتژی ارائه‌ی این دیوایس تعجب برانگیز خواهد بود.
طبق گفته پروسر، اپل از طراحی محبوب گوشی‌های تاشو معروف به “گوشی به تبلت” phone-to-tablet برای اولین گوشی تاشو خود استفاده نخواهد کرد. پروسر می‌گوید: “اپل تمایل زیادی به حمایت از طرح تاشوی صدفی  clamshell برای طراحی آیفون دارد، … منابع من دقیقا مطمئن نیستند که چرا.  تنها می‌دانند که طرح تاشوی صدفی اکنون بیشترین توجه را در پشت صحنه به خود معطوف کرده است … و از نظر جدول زمانی تولید توجه بیشتری ‌می‌گیرد … یکی از اهداف این آیفون با  طرح تاشوی صدفی عرضه آن در چند رنگ است، مانند رنگ‌های جذاب و سرگرم کننده، مشابه آنچه در مدل‌های پایه آیفون‌ دیده‌ایم … و این به ما نشان می‌دهد که این گوشی چه کسانی را هدف بازاریابی خود قرار داده است. “
اخبار مربوط  به رنگ‌های این گوشی ممکن است جزئی و کم اهمیت به نظر برسند، ولی احتمالا یکی از جالب‌ترین جنبه‌های این آخرین شایعات است.اولین نگاه به گوشی تاشو آیفون (IPHONE FLIP) - رادیکالترین آیفونی که تاکنون ساخته شده

در مورد قیمت این گوشی، مسئله‌‌ی کمی تعجب آور وجود دارد. طبق گفته جان پروسر، قیمت آیفون تاشو در واقع ممکن است 1499 دلار باشد. این ارزان‌تر از برخی گوشی‌های هوشمند تاشو در بازار است. با این حال، این قیمت بیش از آن خوب است که واقعی باشد. با توجه به اینکه قیمت مدل برتر آیفون 13 می‌تواند تا 1500 دلار باشد ، این قیمت برای گوشی تاشو بعید به نظر می‌رسد که درست باشد. با این وجود، یک آیفون تاشو “ارزان” می‌تواند برای اپل یک برد اساسی را در بازار رقم بزند.

آیا این می‌تواند دلیل انتخاب کمپانی اپل برای طراحی تاشو صدفی (flip) باشد؟ در این صورت اندازه این گوشی احتمالا سایز آیفون 12 مینی خواهد بود که پس از باز شدن، بزرگتر می‌شود. متعاقباً  اپل می‌تواند از آیفون تاشو با مدل طراحی  “گوشی به تبلت” phone-to-tablet  (به وضوح گران‌تر) رونمایی کند.

در مورد تاریخ عرضه این گوشی، ادعای قبلی جان پروسر مربوط به سپتامبر 2022 است. با این حال‌، او همچنین معتقد است که برنامه اپل می‌تواند تغییر کند.
در حال حاضر، همه گزارش‌ها ادعا می‌کنند که اولین آیفون تاشو با یک پنل OLED انعطاف پذیر سامسونگ ارائه می‌شود. علاوه بر این، بریدگی ناچ که با آیفون X در سال 2017 معرفی شد، در این مدل آیفون حذف خواهد شد. کل قسمت جلوی آن کاملا عاری از هر سنسوری است. همچنین، حاشیه‌های چهار طرف تقریبا برابر هستند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که این توصیف از تصویر رسمی آیفون تاشو نیست. گوشی واقعی ممکن است به طور قابل توجهی متفاوت باشد.