اپل نام نسل بعدی گوشی‌های آیفون خود را آیفون 12S خواهد گذاشت
تا 2022 خبری از ” آیفون 13″ نخواهد بود.(“12S” بجای “13”).

کمپانی اپل به عنوان یکی از شایسته‌ترین غول‌ها در عرصه‌ی تکنولوژی، همیشه در مرکز توجه بوده و کنجکاوی برانگیز است. با معرفی سری گوشی‌های آیفون 12 ، اخبار و شایعات زیادی درباره‌ی نسل جدید محصولات اپل به گوش رسید. اکنون گفته‌ها حاکی از آن است که به احتمال زیاد نسل جدید آیفون به جای آیفون 13 ، ” آیفون 12S” نام‌گذاری خواهد شد.
آیفون تاکنون و در سال‌های گذشته چندین‌بار گوشی‌های سری “S” خود را روانه بازار کرده است. گوشی‌های همچون آیفون 4S، آیفون 5S و آیفون 6S که همه محصولات برجسته و ممتازی بوده‌اند. این سری محصولات از طرف مصرف‌کنندگان مشتاق ” نسلی از ماشین های جادوی” نام گرفته‌اند. دلیل چنین نام‌گذاری این است که آنها عملکرد قوی‌تر نسبت به رقبای خود داشته‌اند. به همچنین منبعی اعلام داشته است که بخش notch (بریدگی یا حاشیه نمایشگر) در گوشی‌های جدید آیفون 12S کوچکتر خواهد شد.

اپل نام نسل بعدی گوشی‌های آیفون خود را آیفون 12S خواهد گذاشت
اپل قرار است از آخرین تکنولوژی D-ToF یا همان Direct ToF به عنوان جایگزین Face ID (تکنولوژی اسکن چهره) استفاده کند. این جایگزینی باعث کاهش اندازه ماژول سنسور نور سه بعدی شده و به همین واسطه بخش notch نمایشگر نیز کوچکتر خواهد شد.
علاوه بر این، اپل برای گوشی‌های جدید آیفون 12S از صفحه نمایش LTPO که محصول کمپانی سامسونگ است استفاده خواهد کرد. این تکنولوژی سرعت تازه سازی (refresh rate) بالاتری دارد و تا حد زیادی مصرف انرژی صفحه نمایش را کاهش می‌دهد. همچنین آیفون 12S قادر به پشتیبانی نرخ تازه سازی 120 هرتز خواهد بود؛ در عین حال، این گوشی‌ها دارای فناوری همگام سازی فریم ریت نیز خواهند شد. این تکنولوژی اخیر باعث تنظیم هوشمند نرخ تازه سازی نمایشگر می‌شود که می‌تواند به صورت خودکار بین 1 تا 120 هرتز سوئیچ کند.
گوشی‌های آیفون 12S با استفاده از نسل دوم تکنولوژی پردازش پنج نانومتری شرکت صنایع تی‌اس‌ام‌سی TSMC در تراشه‌های A15 اپل عملکرد خود را ارتقا خواهند داد. این تراشه‌های بهبود یافته نه تنها تولید قدرت بیشتری می‌کنند، بلکه باعث کاهش مصرف انرژی شده و در نتیجه‌ی آن عمر باتری گوشی را افزایش خواهد داد.