تولید اتومبیل های اندرویدی توسط فورد و لینکلن
تولید  اتومبیل های اندرویدی توسط فورد و لینکلن 

کمپانی فورد موتورز اخیراً اعلام كرد كه از سال 2023 در مشاركتی با گوگل از اندروید اتوماتیو Android Automotive برای راه اندازی پخش متریال‌های سرگرمی و اطلاع رسانی در خودروهای خود استفاده خواهد كرد. فورد همچنین خاطر نشان کرد که از سرویس‌های گوگل کلاود برای پردازش داده‌ها، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین machine learning استفاده خواهد کرد (یادگیری ماشین یکی از زیر مجموعه‌های هوش مصنوعی است که به سیستم‌ها این امکان را می‌دهد تا به صورت خودکار یادگیری و پیشرفت داشته باشند بدون اینکه به برنامه نویسی صریحی برای آن نیاز داشته باشند). این ادغام جدید با اندروید به این معنی است که رانندگان این خودرو‌های فورد و لینکلن می‌توانند از اپلیکیشن‌های دستیار گوگل، نقشه‌ها و سایر برنامه‌ها و خدمات (از جمله برنامه‌های متفرقه) در ماشین استفاده کنند و دارندگان خودرو می‌توانند بدون نیاز به استفاده از گوشی‌های هوشمند خود به این خدمات دسترسی پیدا کنند.
جیم فارلی، رئیس و مدیر عامل کمپانی فورد اظهار داشت: “ما در ایجاد محصولات و خدمات ضروری ویژه و خاص فورد وسواس داریم … این همکاری و ادغام، ارائه نوآوری برای مشتریان فورد و لینکلن را از طریق تیم‌های ما امکان پذیر خواهد کرد و دسترسی بی‌نظیر به برنامه‌ها و خدمات کلاس جهانی گوگل را فراهم می‌کند “.
علاوه بر اینها، این سیستم با CarPlay سازگار خواهد بود، بنابراین کاربران آیفون نیز  می‌توانند از آن استفاده کنند. به همچنین این برنامه پشتیبانی از آمازون الکسا را که در حال حاضر مورد استفاده این خودروهاست حفظ خواهد کرد.
فارلی اضافه كرد: “در حالی كه فورد عمیق‌ترین تحول در تاریخ ما را با برقی کردن خودروها، ارتباطات و تولید اتوموبیل‌های خودران ادامه می‌دهد، گوگل و فورد در کنار هم یک نیروی محرکه نوآوری تأسیس می‌کنند که به واقع قادر به ارائه تجربه‌ای برتر برای مشتریان و مدرن سازی تجارت ماست. “تولید اتومبیل های اندرویدی توسط فورد و لینکلن

طبق گفته فورد‌، کمپانی فورد با استفاده از سرویس‌های اندروید و Cloud در اتومبیل‌های خود قادر به ارسال درخواست‌های مربوط به نگهداری و تعمیر حتی هشدارهای مربوط به تعویض برای مشتریان خواهد بود. فورد همچنین معتقد است که تکنولوژی گوگل به خودروسازان امکان می‌دهد تا تجربه مشتری را بهبود بخشند. علاوه بر این، این شرکت خودروسازی معتقد است که استقرار سرویس‌های شخصی نوآورانه یک پارچه و بی‌ ایراد خواهد بود. با این حال، نوع این سرویس هنوز مشخص نشده است.

فورد از طریق گوگل، زمینه‌های زیادی را پوشش خواهد داد

این همکاری گوگل و فورد فراتر از صرفا اتومبیل‌ها است. در بسیاری از زمینه‌ها مشارکت عمیق تری وجود دارد. با استفاده از گوگل کلاود ، فورد می‌تواند از مزایای هوش مصنوعی گوگل و یادگیری ماشین استفاده کند. هر دو کمپانی در حال تشکیل یک گروه کاری جدید برای تعقیب سایر فرصت‌های داده محور هستند. در طولانی مدت، فورد شریک گوگل در اینترنت اشیا (IoT) خواهد بود.
البته، کاملا قابل درک است که چرا فورد گوگل را انتخاب می‌کند. کمپانی گوگل از پلت فرم گسترده‌ای برخوردار است که فورد می‌تواند از آن بهره ببرد. این شرکت خودروسازی حتی نیاز به نگرانی برای سازگاری برنامه، به روز رسانی یا دسترسی به ویژگی‌های جدید نخواهد داشت. مطمئناً نیازی به بسط یک بستر جایگزین نیست. برنامه‌های مانند نقشه گوگل در بهترین جایگاه در میان برنامه‌های مشابه قرار دارد. تاکنون این برنامه برتری خود را نسبت به سایر رقبا در زمینه جستجوی مواردی نظیر مشاغل به اثبات رسانده است.