درباره Pre-Owned

کالای Pre-owned درحالیکه ممکن است شبیه به یک آیتم دست دوم باشد، در بیشتر مواقع کالاهایی هستند که در شرایط بسیار خوب نگهداری شده  و یا حتی نو و استفاده نشده باشند. آیتم هایی که در این دسته بندی قرار میگیرند را باید چیزی بین New و Used دانست، یعنی آیتمی که یا نو هست اما آکبند نیست و یا در شرایط بسیار خوبی توسط مالک قبلی آن نگهداری شده است. ممکن است این کالاها ریپک یا استوک نیز باشند.

آنچه که مهم است، همیشه در خرید آیتم های دست دوم (مخصوصا دستگاه های الکترونیکی) بهتر است قبل از خرید ویژگی ها و توضیحات فروشنده آن آیتم را بطور کامل و با دقت خواند و در صورتی که گارانتی برای آن در نظر گرفته شود ریسک خرید آن به حداقل خواهد رسید.

Certified Pre-Owned

Certified Pre-Owned یا CPO دارای یک معنای کاملا متفاوت از کالای Used است. بطور خلاصه کالاهایی که در این قسمت قرار میگیرند آیتم هایی هستند که مشخصات و ویژگی های آنها توسط شرکت یا فروشنده اصلی به مشخصات اولیه خود بازگشته یا با ذکر دقیق معایب کالا فروخته می شوند.

در این مرحله چون ممکن است مواقعی برگرداندن به حالت اولیه کالا ، حتی توسط سازنده اصلی آن، برای خریداران – مخصوصا در مورد لوازم الکترونیکی – مطلوب نظر نباشد (مانند تعویض قاب یا باطری گوشی موبایل) کالا در همان حالت اما با ذکر دقیق وضعیت آن ، توسط فروشنده اصلی فروخته می شود.

 

ورود به Pre-owned