ساعت هوشمند OnePlus از نرخ تازه سازی 50 هرتز پشتیبانی می‌کند
صفحه نمایش ساعت هوشمند OnePlus از نرخ تازه سازی 50 هرتز پشتیبانی می‌کند!

اولین ساعت هوشمند وان پلاس OnePlus با سری OnePlus 9 در 24 مارس 2021 معرفی شد. این دستگاه با نمایشگر AMOLED با تراکم پیکسلی 326 PPI همراه است، از حسگر ضربان قلب و همچنین تشخیص اکسیژن خون پشتیبانی می‌کند. این ساعت هوشمند به همچنین از موقعیت یابی GPS، بلوتوث 5.0، NFC و موتور خطی پشتیبانی می کند. (موتور خطی یک موتور الکتریکی است که استاتور و روتور آن از حالت مدور خارج شده‌است به طوری که به جای تولید گشتاور چرخشی، تولید نیروی خطی به صورت طولی می‌کند) قیمت این دستگاه 999 یوان (152 دلار) است.
ریموند زی، مدیر محصول OnePlus Watch، اخیراً مفهوم کلی و اطلاعات پارامترهای ساعت هوشمند وان پلاس را در فروم انگلیسی OnePlus معرفی کرده است. او اظهار داشت که این ساعت از طریق آپدیت OTA در آینده از عملکرد صفحه نمایش همیشه روشن Always-On پشتیبانی خواهد کرد.
مدیر محصول همچنین ادعا می‌کند که باتری 402 میلی آمپری با ظرفیت بالا یکی از برترین موارد به روز شده این دستگاه است. این ظرفیت بالا، عمر باتری تا 14 روز را تضمین می‌کند. علاوه بر این، ساعت هوشمند وان پلاس از RTOS (سیستم‌عامل بی‌درنگ) به جای Google’s Wear OS استفاده می‌کند که هدف اصلی آن کاهش مصرف برق و بهبود عمر باتری است.

ساعت هوشمند ONEPLUS دارای نرخ تازه سازی صفحه نمایش شبیه گوشی‌های هوشمند است

ساعت هوشمند OnePlus از نرخ تازه سازی 50 هرتز پشتیبانی می‌کنداکثر ساعت‌های هوشمند فعلی از صفحه نمایش با نرخ تازه سازی 30 فریم در ثانیه استفاده می‌کنند. با این حال، مدیر محصول OnePlus Watch فاش کرد که با کمک تیم فنی، نمایشگر ساعت وان پلاس برای دستیابی به نرخ تازه سازی 50 فریم در ثانیه بهینه شده است. این تقریباً همسان با نرخ تازه سازی (60 هرتز) بسیاری از گوشی‌های هوشمند موجود در بازار است.
این ساعت از پردازنده سه تراشه ST32 + Apollo 3 + Cypress استفاده می‌کند. تراشه ST32 از قابلیت پردازش بالایی برخوردار است و وظیفه کنترل  صفحه نمایش را به عهده دارد. علاوه بر این، تراشه کم مصرف Apollo 3 چندین حسگر را کنترل می‌کند. همچنین داده‌های مربوط به سلامت را برای مدت طولانی کنترل می‌کند. در مورد تراشه Cypress، این یک تراشه ارتباطی حرفه‌ای برای عملکرد اتصال بلوتوث است. این سه تراشه می‌توانند با هم کار کنند تا کارایی سیستم را به حداکثر برسانند. آنها همچنین مصرف باتری را کاهش می‌دهند و عملکرد صفحه نمایش را با نرخ فریم بالا تضمین می‌کنند.
ساعت هوشمند وان پلاس هم میکروفون و هم بلندگو دارد و دارای مقاومت در برابر آب با استاندارد IP68 است. مدیر محصول OnePlus Watch ادعا می‌کند وقتی ساعت در آب است  ارتعاش از طریق بلندگو به تخلیه آب از دهانه کمک می‌کند.
علاوه بر این، این ساعت همچنین 4 گیگابایت فضای ذخیره سازی دارد، 2 گیگابایت آن می‌تواند توسط کاربر استفاده شود و توانایی ذخیره سازی حدود 500 آهنگ را دارد.
برای کاربرانی که می‌خواهند بندهای سفارشی خود را تغییر دهند، مدیر این محصول اظهار داشت که عرض بند این ساعت استاندارد 22 میلی متر است. علاوه بر این، مدیر محصول OnePlus Watch در مورد عملکرد صفحه نمایش همیشه روشن اظهار داشت که در حال حاضر در حال بررسی تأثیر آن بر مصرف باتری ساعت است. این به این دلیل است که باعث افزایش تقریباً 50 درصدی مصرف باتری می‌شود. تیم Watch OnePlus امیدوار است تا بداند نظر کاربران در مورد عملکرد صفحه نمایش چیست.