شیائومی می میکس ۴ پیشتاز گوشی‌های تاشو
شیائومی می میکس ۴ پیشتاز گوشی‌های تاشو

طی دو سال گذشته، با وجود پیشرفت‌های مکرر و بهبود تکنولوژی  صفحه نمایش‌های انعطاف پذیر و تاشو، تولیدکنندگان مختلف گوشی‌های هوشمند بازار صفحه نمایش تاشو را هدف قرار داده‌اند. در میان این شرکت‌ها می‌توان به تولیدکنندگان ردیف اول مستقر در چین مانند شیائومی Xiaomi، ویوو VIVO و OPPO اشاره کرد.
همانطور که وبلاگ نویس معروف شبکه اجتماعی Weibo فاش کرد، اولین گوشی‌های هوشمند با صفحه نمایش تاشو جدید از این سه تولید کننده (شیائومی, OPPO, ویوو) همه طبق برنامه از پیش تعیین شده امسال رسما رونمایی می‌شوند.
در حال حاضر، خبری از گوشی‌های هوشمند با صفحه نمایش تاشو ویوو و OPPO نیست. با این حال، اخبار مختلف نشان می‌دهد که به زودی از اولین گوشی صفحه تاشو شیائومی رونمایی می‌شود. ٰبرخی از کاربران پیش از این عکس‌های لو رفته این گوشی را به اشتراک گذاشته‌اند.شیائومی می میکس ۴ پیشتاز گوشی‌های تاشو

عکس‌های لو رفته از گوشی هوشمند شیائومی می میکس ۴

بر اساس این عکس‌ها، متوجه شده‌ایم  که گوشی هوشمند با صفحه نمایش تاشو شیائومی همچون گوشی تاشو سامسونگ گلکسی Z،  راه حل تاشو داخلی را اتخاذ کرده است. این روش به همچنین عملی معمول در این صنعت است. طراحی فعلی کاملا رشد یافته است. در نتیجه منطقی است که نه تنها شیائومی  بلکه OPPO و ویوو نیز از این راه حل استفاده کنند.
علاوه بر این‌، عکس‌های لو رفته همچنین نشان می‌دهد که اولین گوشی هوشمند با صفحه نمایش تاشو شیائومی از سیستم MIUI 12 استفاده می‌کند.
نگاه به گذشته نشان می‌دهد که شرکت شیائومی از طریق سری میکس MIX خود تکنولوژی‌های جدیدی در زمینه صفحه نمایشگر را راه اندازی کرده است.

آلفا میکسبه غیر از سه نسل میکس MIX که تاکنون منتشر شده‌اند ، مدل مفهومی میکس آلفا MIX Alpha با طراحی صفحه فراگیر نیز وجود دارد (در این گوشی صفحه نمایش تقریبا به طور کامل دور تا دور بدنه را پوشانده است). بنابراین بدون شک، اولین گوشی با صفحه نمایش تاشو این شرکت از سری میکس MIX خواهد بود.
سری شیائومی میکس بیش از دو سال است که محصولات جدیدی را روانه بازار نکرده است. پیش از این، همه اخبار حاکی از این بود که شیائومی می میکس ۴ امسال رونمایی خواهد شد. و اکنون ، با روی هم گذاشتن همه‌ی این اطلاعات و  اخبار، به این نتیجه می‌رسیم که این گوشی اولین دیوایس با صفحه نمایش تاشو این شرکت خواهد بود.