فروش بهتر آیفون 12 به دلیل پشتیبانی از 5G
فروش بهتر آیفون 12 به دلیل پشتیبانی از 5G

اپل به تازگی گزارش مالی سه ماهه خود (اکتبر-دسامبر سال 2020) را منتشر کرد. به نظر می‌رسد درآمد محصول اپل به 111.4 میلیارد دلار رسیده است که نسبت به سال گذشته 21 درصد افزایش داشته است. این اولین بار است که درآمد سه ماهه اپل از 100 میلیارد دلار فراتر می‌رود؛ و از این جالب‌تر این است که می‌توانیم ببینیم که اپل عملکرد بسیار خوبی را در چین آغاز کرده است. درآمد اپل در چین 57 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است که 19 درصد از درآمد کل را تشکیل می‌دهد. این به این معناست که مشتریان چینی در دوره مذکور بیش از گذشته محصولات اپل را خریداری کرده‌اند.
تا زمان حاضر، شرکت مستقر در کوپرتینو بیش از 100 میلیون مدل آیفون 12 فروخته است. طبق گفته مدیر ارشد مالی اپل، لوکا مائستری، سری آیفون 12 98 درصد از خرید مشتریان جدید آیفون را تشکیل می‌دهد. در واقع فروش گوشی‌های آیفون‌ اپل همیشه در حال افزایش نبوده و فراز و نشیب‌هایی در فروش  آن وجود داشته است.فروش بهتر آیفون 12 به دلیل پشتیبانی از 5G

پس از بالاترین رکورد فروش آیفون از اکتبر تا دسامبر 2017 ، فروش آیفون در سه سال گذشته واقعاً رو به کاهش بوده است. در نتیجه دلیلی وجود دارد که بگوییم آیفون 12 پس از آیفون 6 بهترین فروش گوشی اپل را داشته است.
اما آیا می‌توانیم بگوییم که اپل برنده شد زیرا هواوی توسط ایالات متحده ممنوع شده بود؟ به یک معنا، بله. دلیل اصلی سقوط شدید هواوی مربوط به تحریم‌های دولت ایالات متحده است. اما اگر گوشی‌های هوشمند هواوی نتوانند از نرم افزار و سخت افزار آمریکایی استفاده کنند، محصولات اپل آزادانه در چین به فروش می‌رسند.
اکنون می‌توانیم اعلام کنیم که آیفون 12 فروش بهتری نسبت به آیفون 11 دارد. دلیل اصلی آن هم  5G است. علاوه بر این، آیفون 12 اولین گوشی هوشمندی است که از پیمایش Beidou پشتیبانی می‌کند.فروش بهتر آیفون 12 به دلیل پشتیبانی از 5G

دلیل دوم یکی دیگر از دلایل فروش خوب در چین است. منظور ما این است که این مسئله هیچ ارتباطی با وطن پرستی ندارد. این فقط یک تجلی ساده از اولویت کاربر برای محصول است.
با این وجود، در بین سری‌های آیفون 12 ، تنها آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرومکس پرفروش‌ترین هستند. در این سری، عملکرد فروش آیفون 12 مینی آنچنان ضعیف بود که قطع شد.
با اینکه حجم فروش گوشی‌های هوشمند اپل بسیار زیاد است اما به مقام اول دست نیافته است. هواوی با سهم بازار 38.3 درصد در مقام اول قرار دارد، در حالی که اپل با 11.1 درصد سهم بازار در مکان پنجم قرار دارد. البته محصولات هواوی واقعاً افت زیادی داشته و بیشتر بازارهای خالی آن توسط شیائومی، OPPO و ویوو اشغال شده است.