وان پلاس NORD N1 5G به خط تولید گوشی‌های هوشمند وان پلاس 2021 خواهد پیوست
وان پلاس NORD N1 5G به خط تولید گوشی‌های هوشمند وان پلاس 2021 خواهد پیوست

در آغاز ظهور، وان پلاس تصمیم گرفت که در بخش گوشی‌های پرچمدار و رده بالا حضور داشته باشد. اما سال گذشته، این کمپانی از این استراتژی فاصله گرفت، چون وضعیت بازار نیاز به اقدامات دیگری داشت که به آنها امکان می‌داد تجارت خود را به سمت و سوی پر سودتری ببرند. در نتیجه سری ارزان قیمت Nord در محدوده مدل‌های این  کمپانی چینی ظاهر شد.
سری وان پلاس Nord به رشد خود ادامه خواهد داد و این کمپانی در حال حاضر روی عضو چهارم خانواده کار می‌کند. طبق اطلاعات داخلی، وان پلاس Nord N1 5G مدل بعدی این سری خواهد بود و جانشین Nord N10 5G خواهد شد. تاکنون اطلاعاتی مشخصی در زمینه مشخصات این گوشی هوشمند وجود ندارد. انتظار می‌رود وان پلاس Nord N1 5G در نیمه دوم سال جاری میلادی رونمایی شود.
در حال حاضر این کمپانی در حال آماده سازی برای راه اندازی سری وان پلاس 9 است که این بار ممکن است سه مدل دریافت کند. علاوه بر نسخه‌های اصلی و پرو، وان پلاس 9 Lite یا وان پلاس 9E نیز منتشر خواهد شد. دو مدل اول دارای نمایشگرهای OLED با نرخ تازه سازی 120 هرتز، پردازنده اسنپدراگون 888، حداکثر 12 گیگابایت رم و قابلیت شارژ سریع 65 وات هستند.
نسخه lite احتمالا دارای صفحه نمایش 90 هرتزی باشد و از تراشه اسنپدراگون 865 استفاده خواهد کرد. اگرچه این احتمال نیز وجود دارد که از یک پلتفرم تازه تر استفاده شود و ممکن است از تراشه اسنپدراگون 870 استفاده کنند.وان پلاس NORD N1 5G به خط تولید گوشی‌های هوشمند وان پلاس 2021 خواهد پیوست

وان پلاس برنامه‌های بزرگی برای سال 2021 دارد

وان پلاس سفر خود را در سال 2014 با وان پلاس وان آغاز کرد که با موفقیت خود انقلابی در بازار ایجاد کرد. این برند بسیاری از گوشی‌های هوشمند برتر را ارائه کرد و از یک شرکت نوپا به یک سازنده اصلی گوشی‌های هوشمند تبدیل شد. این برند به غیر از سه پرچمدار‌ اصلی خود، یک گوشی میان رده ممتاز‌، یک میان رده استاندارد و یک گوشی هوشمند پایین رده را به بازار عرضه کرد. در حال حاضر، وان پلاس در تمام بخش‌های بازار حضور دارد و قرار است در سال 2021 حتی رشد بیشتری داشته باشد. در اوایل ماه فوریه لیو ژوو (پیت لاو) ، مدیرعامل فناوری وان پلاس و بنیانگذار OnePlus Mobile ، گفت که وان پلاس امسال برنامه بزرگی را تدوین کرده است. او گفت که در همین سه ماهه اول سال از وان پلاس 9 رونمایی خواهد شد.
پیت لاو گفت که با پایان ژانویه، ما یک ماه کامل در سال 2021 هستیم و بیان اینکه این شرکت برنامه‌های بزرگی برای سال 2021 دارد به گفته خود پایان دارد. وان پلاس در خارج از کشور بسیار محبوب است، بنابراین این توییت پاسخ‌های زیادی دریافت کرد. برخی از کاربران ابراز کنجکاوی کردند، در حالی که دیگران شروع به شوخی با وان پلاس کردند. برخی اظهارنظرهای دیوانه واری کردند و برخی دیگر اظهار داشتند که این ربطی به “1 + 9 سری” دارد.وان پلاس NORD N1 5G به خط تولید گوشی‌های هوشمند وان پلاس 2021 خواهد پیوست

اشاره پیت لاو به سری پرچمدار پیشرو

این قطعاً مربوط به سری وان پلاس 9 است که اولین رونمایی خود را در پایان نمایشگاه Q1 2020 انجام داد. امسال، این برند از سه گوشی هوشمند جدید با نام‌های وان پلاس 9  وان پلاس 9 Pro و وان پلاس 9 Lite رونمایی خواهد کرد.
در حالی که این دو نسخه استاندارد قرار است با تراشه اسنپدراگون 888 ارائه شوند، احتمال این می‌رود که نسخه Lite از اسنپدراگون 870 استفاده کند، که همچنین این مدل را نیز در رده‌ی  پرچمداران قرار می‌دهد، اما از لحاظ قیمت ارزان‌تر خواهد بود.
جدای از تراشه‌های اسنپدراگون، گوشی‌های جدید نیز قرار است با دوربین‌های بسیار قدرتمندی ارائه شوند. اگر به یاد بیاورید، پیت لاو قبلا اظهار داشته که این شرکت امسال منابع عظیمی را در بخش دوربین‌ها سرمایه گذاری خواهد کرد. هدف اصلی این است که گوشی‌های پلاس وان به بهترین گوشی در زمینه تولید تصویر و عکاسی در جهان تبدیل شوند. ما مطمئن هستیم که این هدف و آرمان بزرگی است، اما این چیزی است که شرکت می‌تواند به آن برسد. به هر حال، این رقابتی هر ساله است و در حال حاضر سخت است که برند مشخصی را به عنوان بهترین در زمینه‌ی دوربین انتخاب کنید.
طبق گزارشات، وان پلاس 9 دو دوربین اصلی بزرگتر ارائه می‌دهد، اما بدون لنز پریسکوپ. حتی برخی ادعا می‌کنند که وان پلاس امسال با Leica یا Hasselblad (دو برند معروف  تولید دوربین و لنز) همکاری خواهد کرد. پیت لاو نیز به همچنین در این هفته به هاسلبلاد و لایکا توجه کرد و به این ادعاها اعتبار خاصی داد.