کاربران واتساپ: از این پیام دور بمانید یا هک شوید
کاربران واتساپ: از این پیام دور بمانید یا هک شوید

کلاهبرداری جدیدی در واتساپ در حال گسترش است. این تقلب جدید با موارد قبلی متفاوت است و از این رو به کاربران واتساپ اخطار می دهیم که از این کلاهبرداری دوری کنند. کلاهبرداری در واتساپ چیز جدیدی نیست. در گذشته موارد خطرناک زیادی دیده‌ایم. عمدتا این پیام‌ها حملات فیشینگ هستند که داده‌های ورودبه اکانت شما را می‌گیرند البته اکثر مردم به این نوع هک‌ها آگاه هستند. اما این مورد اخیر بسیار خطرناک‌تر است، زیرا از لیست تماس خود شما ناشی می‌شود.
تصور کنید از عضو خانواده یا دوست خود پیامی دریافت کنید. نه تنها از دیدن اینکه پیام چیست هیجان زده خواهید شد بلکه چون از لیست تماس خودتان است به آن اعتماد خواهید کرد. اما این پیام یک پیام معمولی نیست و می‌توان از آن برای هک کردن اکانت شما استفاده کرد. ابتدا یک متن اس ام اس همراه با کد و لینک دریافت خواهید کرد. سپس از کانتکت خود پیامی دریافت می‌کنید که کدی را که در متن پیام کوتاه دریافت کرده‌اید ارسال کنید؛ و در صورت ارسال این کد، واتساپ شما هک می‌شود.
حالا از خود می‌پرسید که هکر چگونه می تواند به حساب مخاطب شما دسترسی پیدا کند؟کاربران واتساپ: از این پیام دور بمانید یا هک شوید

خوب به این دلیل است که آنها نیز با همان روش هک شده‌اند. برای ورود به واتساپ خود، نه به ایمیل نیاز است و نه رمز عبور. واتساپ یک کد OTP را به شماره گوشی شما ارسال می‌کند و از این طریق هویت شما را تأیید می‌کند. اگر شخص دیگری این کد OTP را داشته باشد، می‌تواند به حساب شما دسترسی پیدا کند و می‌تواند از آن برای کلاهبرداری از مخاطبین شما، از جمله اعضای خانواده و دوستان استفاده کند. اگر از طرف یکی از مخاطبین خود پیامی دریافت کردید که درخواست OTP (رمز یکبار مصرف) را دارد، اول از همه وحشت نکنید. از طریق تماس تلفنی با آن فرد تماس بگیرید و به او بگویید واتس اپ او هک شده است. آنها باید بلافاصله وارد حساب خود شوند و این باعث خروج اجباری هکرها می‌شود. در مرحله دوم ، احراز هویت 2 مرحله‌ای را در حساب واتساپ خود روشن کنید.
اگر 2FA را روشن کنید، می‌توانید یک پین اختصاصی وارد کنید که باید برای ورود به حساب خود الزامی است آنرا وارد کنید. با این کار امنیت حساب شما بیشتر می‌شود. به همچنین اطمینان حاصل کنید که این مقاله را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید زیرا این کلاهبرداری در اوج است و آگاهی از این کلاهبرداری‌ها مهم هستند.