1
کوالکام اطلاعاتی از آیفون جدید و اسرارآمیز اپل را فاش کرد

اپل با به‌روزرسانی‌های هوشمندانه در آیفون‌های سری 11، محصولاتی کارآمد را برای انتخاب در اختیار کاربران قرار داد. اما آیفون‌های جدید اپل از نظر طراحی تغییرات گسترده‌ای را شاهد خواهند بود و حالا شرکای تجاری این کمپانی در حال افشای اطلاعاتی از نکات برجسته آیفون نسل جدید اپل هستند.

آکاش پالکیوالا، مدیرعامل کوالکام اعلام کرد که این کمپانی 200 میلیون عدد چیپ نسل جدید 5G را برای به کارگیری در گوشی‌های هوشمند 2020 فروخته است. نخستین سری از این گوشی‌های هوشمند در خانواده گلکسی اس11 و در ماه فوریه سال آینده عرضه خواهد شد و سری دوم گوشی‌های هوشمند پرچمدار مجهز به قابلیت 5G نیز در پاییز 2020 در دسترس کاربران قرار خواهند گرفت.

تنها گوشی‌های هوشمند پرچمداری که انتظار می‌رود در فصل پاییز 2020 به بازار عرضه شوند شامل گلکسی نوت و پیکسل 5 می‌شوند. علاوه بر این، آیفون جدید اپل تحت عنوان آیفون 12 نیز یکی از گزینه‌های احتمالی خواهند بود.

به گفته یکی از تحلیلگران بازار گوشی‌های هوشمند، رقم اعلام شده توسط کوالکام چندان غافلگیر کننده محسوب نمی‌شود، چرا که تمامی مدل‌های آیفون‌های جدید اپل در سال 2020 به فناوری ارتباطی نسل پنجم مجهز خواهند بود.

علاوه بر این، فناوری نسل پنجم تنها یکی از نکات برجسته آیفون نسل جدید اپل است. براساس اطلاعات فاش شده، این گوشی هوشمند از یک طراحی کاملا جدید، ابعاد صفحه نمایش متفاوت، پنل نمایشگر حرفه‌ای ProMotion، پورت USB-C، حسگر تاچ آی‌دی و دوربین عمق سنج سه بعدی با برد بلند بهره خواهد برد. در حال حاضر بزرگترین نگرانی در خصوص افزایش قیمت محسوس این آیفون‌ها نسبت به سری 11 است که البته امیدواریم این اتفاق نیفتد.