گوشی رول شونده ال جی LG ROLLABLE ممکن است با صفحه نمایش دوم ارائه شود
گوشی رول شونده ال جی LG ROLLABLE ممکن است با صفحه نمایش دوم ارائه شود

تاکنون تعدادی گوشی تاشو وارد بازار شده‌اند اما هیچ کدام مانند LG Rollable نیستند. این دیوایس از ال جی در سطح دیگری و در دنیای خودش قرار دارد زیرا از یک صفحه نمایش رول شونده یا صفحه نمایش بسط پذیر استفاده می‌کند. این صفحه نمایش تا نمی‌شود، این صفحه نمایش با باز کردن یا بسط دادن بزرگتر می‌شود. با اشاراتی به این گوشی در نمایشگاه CES 2021، گزارش‌هایی مبنی بر رونمایی از این دیوایس تا پایان سال جاری منتشر شده است.
طرح‌های ثبت شده زیادی از طرف LG نشان داده شده است که عملکرد این دستگاه را نشان می‌دهد. علاوه بر این، جدیدترین طراحی ثبت شده LG توضیح می‌دهد که چگونه دوربین جلو را روی تلفن نصب می‌کند.
به زبان ساده بخواهیم بگوییم، این گوشی با دوربین جلو عرضه نمی‌شود. ال جی این دیوایس را به گونه‌ای طراحی کرده است که دوربین عقب می‌تواند نقش دوربین سلفی را نیز ایفا کند. این الگو را در بسیاری از گوشی‌ها با نمایشگر دوگانه در بازار مشاهده کرده‌ایم. برای ال جی، تنها راهی که می‌تواند به این مهم دست یابد افزودن یک نمایشگر کوچک در قسمت عقب است. مانند اکثر گوشی‌های هوشمند با صفحه نمایش دوگانه، LG Rollable دوربین جلویی نخواهد داشت.گوشی رول شونده ال جی LG ROLLABLE ممکن است با صفحه نمایش دوم ارائه شود
طراحی ثبت شده‌ای که این تصمیم را فاش کرد در CNIPA (دفتر ملی مالکیت معنوی چین) در تاریخ 12 فوریه منتشر شد. این طراحی ثبت شده همچنین نشان می‌دهد که ال جی بیشتر عملکردهای خارجی از جمله دکمه‌ها، بلندگوها و میکروفن‌ها را در سمت چپ گوشی نصب خواهد کرد، این کار احتمالا به این دلیل است که فضای مورد نیاز برای صفحه نمایش پیش‌رونده ایجاد شود.
طبق گزارش‌های قبلی، LG Rollable با لبه‌های بسیار نازک و صفحه نمایش مدور ارائه خواهد شد. اندازه اصلی نمایشگر می‌تواند تا 40٪ بزرگتر شود، این حتی بزرگتر از بسیاری از تبلت‌ها خواهد بود. این دیوایس از سیستم ریلی استفاده می‌کند تا روند کشویی را نرم تر کند. در پشت این گوشی، دوربین سه گانه وجود دارد.گوشی رول شونده ال جی LG ROLLABLE ممکن است با صفحه نمایش دوم ارائه شود
طبق گزارش‌ها، سامسونگ، TCL و سایر کمپانی‌ها نیز بر روی دیوایس‌های مشابه مطالعه می‌کنند. با این حال، این تکنولوژی بسیار پیچیده است و ممکن است مدتی طول بکشد تا وارد بازار شود. با این وجود، حدس و گمان‌هایی وجود دارد که سامسونگ در سال جاری از یک گوشی رول شونده رونمایی خواهد کرد.
توجه به این نکته مهم است که این فقط یک طراحی ثبت شده است. مثل تمام طرح‌های ثبت شده، هیچ تضمینی برای ورود این دیوایس به بازار وجود ندارد. در واقع اکثر طرح‌های ثبت شده هرگز تولید نمی‌شوند بنابراین ما فقط می‌توانیم امیدوار بمانیم. البته انتظار اینکه LG Rollable به بازار بیاید حتی دشوارتر است. این به دلیل شایعاتی است که می‌گوید ال جی قصد خروج از بازار گوشی‌های هوشمند را دارد.