گوشی هوشمند خود را با فناوری Mi Air Charge شیائومی از راه دور شارژ کنید
گوشی هوشمند خود را با تکنولوژی Mi Air Charge شیائومی از راه دور شارژ کنید

صنعت تولید هر روز در حال رشد است و هر روز تکنولوژی‌های جدیدی وارد بازار می‌شوند. شیائومی به تازگی از نوآوری انقلابی در زمینه‌ی شارژ بی سیم خبر داده است. تکنولوژی‌ شارژ Mi Air Charge شیائومی که به تازگی عرضه شده تلاش قابل توجهی برای تبدیل کل خانه به یک شارژر بی سیم کرده است. با استفاده از این تکنولوژی‌ می‌توانید در هر جای خانه که هستید دستگاه خود را شارژ کنید. چه در حال قدم زدن باشید، چه در حال بازی و چه در خواب‌، دستگاه شما می‌تواند بدون سوکت شارژ شود. به همچنین به هیچ گونه کابل یا پایه شارژ بی‌ سیمی نیاز ندارید. این شرکت با معرفی این تکنولوژی در توییتر گفت: ” ما از ارائه تکنولوژی شارژ از راه دور و بی سیم بسیار هیجان زده هستیم – با تکنولوژی Mi Air Charge می‌توانید بدون هیچ سیمی چندین دستگاه را به طور همزمان شارژ کنید، چه هنگام بازی‌، چه موقع راه رفتن در اطراف یا حتی وقتی اشیا سر راه شما و دستگاه قرار داشته باشند. این یک جهش غول آسای دیگر در فناوری شارژ بی سیم است.”گوشی هوشمند خود را با فناوری Mi Air Charge شیائومی از راه دور شارژ کنید

این تکنولوژی چگونه کار می کند؟

این احتمالاً مهمترین سوالی است که اکثر افراد خواهند پرسید. در واقع، این اولین سوالی است که در این گزارش به ذهن خطور می‌کند.

این شرکت مجبور بود یک پایه شارژ ویژه طراحی کند که دارای آنتن‌های داخلی پنج فاز باشد. این آنتن‌ها محل گوشی هوشمند را تشخیص می‌دهند. شیائومی برای تامین شارژ گوشی، یک آرایه کنترل فاز متشکل از 144 آنتن داخل این دستگاه قرار داده است. سپس این آنتن‌ها می‌توانند امواجی با عرض میلی‌متری را به شکل پرتوی به گوشی هوشمند یا دیگر دیوایس‌ها منتقل کنند.
به علاوه این‌ها، یک آرایه آنتن کوچک با یک “آنتن راهنمایی” داخلی و “آرایه آنتن دریافتی” نیز وجود دارد. در حالی که اولی اطلاعات موقعیت گوشی را پخش می‌کند، دومی با 14 آنتن، سیگنال موج میلی‌متری را از پایه شارژ به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند.گوشی هوشمند خود را با فناوری Mi Air Charge شیائومی از راه دور شارژ کنید

آیا استفاده از این تکنولوژی امن است؟

این سوال بسیار مهم دیگری است که ممکن است بسیاری بپرسند. البته که ما انتظار نداریم که شیائومی بیاید و بگوید که این تکنولوژی ایمن نیست بنابراین ما کارکرد آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم. در حال حاضر، فناوری شارژ Mi Air Charge شیائومی فقط 5 وات تولید می‌کند. این میزان برای ایجاد هر گونه صدمه‌ای در کوتاه مدت به سختی کافی است. با این حال، ما نمی‌توانیم تاثیر قرار گرفتن در معرض چنین شارژرهایی را در طولانی مدت مشخص کنیم.
این تکنولوژی از شارژ چندین دیوایس به طور همزمان پشتیبانی می‌کند. هر دستگاه به طور جداگانه با انرژی 5 وات شارژ می‌شود. به گفته کمپانی شیائومی، این شارژر تا بیش از چند متر کارایی دارد. با این حال هنوز، محدوده و برد فاصله خاصی را برای این دستگاه  اعلام نکرده‌اند. توجه به این نکته مهم است که موانع فیزیکی باعث کاهش کارایی شارژ نمی‌شوند. این تکنولوژی در حال حاضر فقط برای گوشی‌های هوشمند کاربرد دارد.