گوشی وان پلاس ۹ لایت با پردازنده شاخص اسنپدراگون به بازار عرضه می‌شود
گوشی وان پلاس ۹ لایت با پردازنده شاخص اسنپدراگون به بازار عرضه می‌شود

پردازنده اسنپدراگون 888 محصول شرکت فناوری و تجهیزات ارتباطی کوالکام Qualcomm یکی از بهترین پردازنده‌های گوشی هوشمند در بازار حال حاضر است. با اینکه شرکت مدیاتک MediaTek قرار است از پردازنده جدید شاخص خود رونمایی کند اما توان برابری با اسنپدراگون 888 را نخواهد داشت. سامسونگ نیز جدیدترین تراشه‌ی پرچم‌دارخود اکسینوس ۲۱۰۰ را به زودی روانه بازار خواهد کرد که رقابت مستقیم با اسنپدراگون 888 دارد. با این حال احتمال اینکه دیگر سازندگان گوشی‌های هوشمند بغیر خود سامسونگ از تراشه Exynos استفاده کنند کم است. این بدان معنی است که فشار زیادی بر روی دوش اسنپدراگون 888 خواهد بود. وان پلاس یکی از تولیدکنندگان چینی است که علاقه خود را برای ارائه‌ی گوشی خود با پردازنده اسنپدراگون 888 نشان داده است. سری گوشی‌های وان پلاس ۹ از اسنپدراگون 888 استفاده خواهند کرد، با این حال‌، یک مدل از این سری (OnePlus 9 Lite) از این پردازنده استفاده نخواهد کرد. گوشی وان پلاس ۹ لایت یک گوشی میان رده یا رده پایین از سری گوشی‌های وان پلاس ۹ است. با این حال، اگر آخرین گزارش‌ها صحت داشته باشند، همچنان از پردازنده‌ی شاخص استفاده می‌کند. گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که گوشی وان پلاس ۹ لایت با اسنپدراگون 865 کوالکام به بازار ارائه خواهد شد. این پردازنده‌ی پرچمدار 2019 شرکت کوالکام و سلف مستقیم اسنپدراگون 888 است.گوشی وان پلاس ۹ لایت با پردازنده شاخص اسنپدراگون به بازار عرضه می‌شود

گوشی وان پلاس ۹ لایت گزینه‌ای ارزان‌تر برای طرفداران ONEPLUS

علاوه بر این‌، گزارش‌ها ادعا می‌کنند که پیکربندی کلی گوشی وان پلاس ۹ لایت از وان پلاس 8T بسیار متفاوت خواهد بود. این گوشی هوشمند با نرخ تازه سازی بالا و صفحه  نمایشگر AMOLED همراه خواهد بود. به همچنین گوشی وان پلاس ۹ لایت دارای تنظیمات دوربین عقب سه گانه است و اندروید 11 به طور پیش فرض روی آن نصب خواهد بود.
به همچنین این اخبار ادعا می‌کنند که وان پلاس ۹ لایت ممکن است که قادر به پشتیبانی فناوری شارژ سریع 65 وات نباشد. در حال حاضر گوشی مدل وان پلاس 8T از این فناوری شارژ سریع استفاده می‌کند. به احتمال زیاد مدل‌های وان پلاس 9 و وان پلاس 9 Pro شارژ سریع 65 وات یا بالاتر را پشتیبانی خواهند کرد.
بیشتر حدس و گمان‌ها در مورد تاریخ ارائه رسمی سری گوشی‌های وان پلاس ۹ به ماه مارس اشاره دارد. در کنار مدل وان پلاس ۹ لایت، مدل  وان پلاس 9 و وان پلاس 9 Pro این سری را تشکیل می‌دهند. انتظارات این است که این گوشی‌ها همه همزمان با هم روانه بازار شوند. گزارش‌ها حاکی از آن است که گوشی وان پلاس ۹ لایت در بازارهای چین و هند رونمایی خواهد شد. هنوز به طور قطع مشخص نیست که این گوشی در اروپا نیز ارائه خواهد شد یا خیر.گوشی وان پلاس ۹ لایت با پردازنده شاخص اسنپدراگون به بازار عرضه می‌شود

وان پلاس ۹ با شارژ سریع 65 وات و ظرفیت باتری بزرگتر به  بازار عرضه خواهد شد

گوشی وان پلاس 8Pro  تاکنون تنها مدلی بوده که دارای شارژ بی سیم و شارژ بی سیم معکوس است.  این ویژگی‌ها در مدل شاخص جدید وان پلاس ارائه خواهد شد. گذشته از همه اینها، مدل وان پلاس 8T که در ماه اکتبر گذشته ارائه شد دارای هیچ یک از این ویژگی‌ها نبود. این طور به نظر می‌رسد که سری OnePlus 9 گام بزرگی رو به جلو برای این شرکت خواهد بود. طبق گفته‌ی وب سایت 91mobiles، گوشی وان پلاس ۹ دارای شارژ سریع 65 وات خواهد بود. این فناوری اولین بار با گوشی وان پلاس 8T ارائه شده و تبدیل به استاندارد پرچمداران سال آینده خواهد شد. به علاوه باتری های این سری جدید از باتری 4300 میلی آمپر در مدل‌های قبلی به باتری 4500 میلی آمپر ارتقا پیدا می‌کنند.