گوشی گوگل پیکسل 5A برای اولین بار در ماه ژوئن رونمایی می‌شود
گوشی گوگل پیکسل 5A برای اولین بار در ماه ژوئن رونمایی می‌شود

گوشی گوگل پیکسل 4A اولین بار در سال گذشته به عنوان یک گزینه مقرون به صرفه نسبت به گوشی اصلی، رونمایی شد. شایعه شده بود که عرضه‌ی آن همزمان با کنفرانس Google I / O خواهد بود، اما به دلیل ادامه پیدا کردن پاندمیک این رویداد به تاخیر افتاد. اما امسال، در کنفرانس توسعه دهندگان شاهد شایعات جدید در مورد گوشی‌های هوشمند جدید گوگل هستیم. غول موتورهای جستجو، گوگل، کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود را به احتمال زیاد بین ماه‌های مه یا ژوئن برگزار خواهد کرد و انتظار می‌رود نسل بعدی گوشی‌های هوشمند گوگل پیکسل Google Pixel را راه اندازی کند. به تازگی، جان پروسر، خبر رسان محبوب دنیای تکنولوژی اظهار داشته است که گوشی هوشمند جدید گوگل قرار است از 11 ژوئن به بازار عرضه شود. او نام این گوشی را فاش نکرد، اما در آخرین توییت خود  تایید کرده است که این گوشی پیکسل 5a خواهد بود، نسخه مقرون به صرفه تر پیکسل 5.
جان پروسر با انتشار توئیتی از توییتر رسمی خود ادعا کرد که منبع تایید کرده است که گوگل قصد دارد پیکسل 5a را در 11 ژوئن 2021 به بازار عرضه کند. این زمانی است که غول جستجو سیستم عامل اندروید 12 را راه اندازی می‌کند. این موضوع کمی عجیب است زیرا این برند تمایل دارد هر سال در ماه سپتامبر از نسخه جدید اندروید خود رونمایی کند. به همین دلیل بهتر است کمی با تردید با این خبر برخورد کنیم. علاوه بر این، گوگل “موج عرضه” خود را در ماه آوریل با انتشار هندزفری‌های جدید Pixel Buds True Wireless آغاز می‌کند.

آیا گوشی پیکسل 5A با استاندارد 4G میان رده ارائه خواهد شد یا 5G میان رده؟

گوشی گوگل پیکسل 5A برای اولین بار در ماه ژوئن رونمایی می‌شودجان پروسر اطلاعات زیادی در مورد مشخصات گوشی هوشمند پیکسل 5a ارائه نداده است. انتظار ما این است که در ماه‌های آینده با نزدیک شدن به زمان عرضه، جزئیات بیشتری فاش شود. ما از این گوشی انتظاری فراتر از یک تلفن هوشمند استاندارد میان رده را نداریم. به هر حال، گوشی پیکسل 5 با تراشه‌ی اسنپدراگون 765G خود یک گوشی پرچمدار واقعی حساب نمی‌شود. تردیدی که اکنون باقی مانده این است که آیا پیکسل 5a یک گوشی 4G است یا 5G. ارائه ندادن گوشی 5G در حال حاضر کار عبثی به نظر می‌رسد، اما این می‌تواند موردی باشد. برای یک تلفن 4G، انتظار یک تراشه‌ی اسنپدراگون 732G را داریم، در حالی که یک گوشی 5G می‌تواند از تراشه‌ی اسنپدراگون 690 استفاده کند.
چند هفته پیش، رندر لو رفته پیکسل 5a در وب ظاهر شد که طراحی ظاهری این گوشی را آشکار می‌کند. کسانی که با طراحی Pixel 5 و Pixel 4a آشنایی دارند تفاوت زیادی در اینجا نخواهند دید. اگرچه این گوشی ممکن است اندروید 12 کامل را به همراه نداشته باشد، اما احتمالا با نسخه‌ی بتای آن شروع به کار خواهد کرد. اندروید 12 قرار است تازه سازی‌های عمده ای را در سیستم ایجاد کند و ویژگی‌های جدیدی مانند حالت one-handed را فراهم کند.
ما معتقدیم که اندروید 12 در کنفرانس Google I / O “رسماً رونمایی خواهد شد”. این رونمایی ممکن است همزمان با عرضه پیکسل 5a باشد. همچنین ممکن است که این گوشی مستقیماً واجد شرایط به روز رسانی بتا باشد.