چهارشنبه 30 آذر 1401
آیفون

آیفون از گوشی های هوشمند اندرویدی در چین پیشی گرفت

گسترش بسیار زیاد آیفون در ماه‌های اخیر این احتمال را افزایش می‌دهد که اندروید در بازار گوشی‌های هوشمند در جهان عقب‌نشینی کند.

بر اساس جدیدترین تحقیقات CounterPoint در مورد بازار چین، از هر چهار تلفن همراه فروخته شده در چین در اکتبر سال جاری، یکی آیفون بوده است. آیفون 14 پرو مکس،پس ا نسخه کوچکتر یعنی 14 پرو پرفروش ترین مدل است. با توجه به همه این عوامل، اپل توانست سهم بازار خود را در اکتبر 2022 تا 25 درصد افزایش دهد. این بالاترین سطح برای تجارت کوپرتینویی است. در نتیجه، برای دومین ماه متوالی، برترین تولید کننده در چین است.

رشد آیفون با وجود کاهش فروش گوشی های هوشمند در چین

آیفون

فروش آیفون در یک ماه تنها 4 درصد کاهش یافت. در حالی که فروش گوشی های هوشمند در چین 15 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. با این حال، این شرکت توانسته است رشد 21 درصدی نسبت به ماه قبل داشته باشد و رتبه اول را در بازار کسب کند.

واکنش مشتاقانه مردم چین به سری آیفون 14 کمک قابل توجهی به این افزایش داشته است. 14 پرو مکس و 14 پرو دو مدل آیفون پرفروش ماه اکتبر در چین بودند. جایی که اعتقاد بر این است که از هر چهار گوشی فروخته شده یکی از آن‌ها آیفون بوده است. خانواده آیفون 14 در مجموع 70 درصد سهم دارند در مقایسه با 47 درصد برای سری آیفون 13 نسبت به مدت مشابه سال قبل.

آیفون

تحلیلگران ادعا می کنند که دلایل متعددی به رشد اپل کمک کرده است تا به بالاترین سطح خود در بازار چین تا به امروز برسد. از یک سو، تصور می‌شود که یکی از برندگان اصلی از دست دادن سهام اخیر هوآوی در بازار چین، اپل بوده است. علاوه بر این، تصور می‌شود که در بخش پریمیوم بازار، مشتریان آیفون را بیشتر نسبت به محصولات دیگر شرکت‌های معروف چینی مانند Oppo، Vivo، Honor یا Xiaomi انتخاب می‌کنند.

درباره نویسنده نگین خاورمیانه

در همین رابطه...

آیفون

اپل واچ از حالت saving-mode پشتیبانی میکند

در سیستم watchOS 9، اپل یک حالت صرفه جویی در مصرف انرژی را به اپل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *