جمعه 16 دی 1401
آیفون 15 MINI

آیفون 15 MINI در سال 2023 وجود ندارد

اپل، آیفون 14 مینی را در سال 2022 عرضه نکرد. در عوض، آیفون 13 مینی با آیفون 14 پلاس جایگزین شد. با وجود این که آیفون 14 پلاس در فروش خوب عمل نکرد، اپل هیچ برنامه ای برای تولید آیفون 15 مینی در سال 2023 ندارد.

بنابراین، خط تولید فعلی مورد انتظار آیفون 15 همچنان مدل استاندارد، پلاس، پرو و ​​اولترا است. نسخه جدید این سری آیفون 15 اولترا است که ظاهرا جایگزین آیفون 14 پرو مکس خواهد شد.

فروش پایین در مدل‌های Non-Pro آیفون 14 باعث می‌شود اپل در خط تولید تجدید نظر کند.

آیفون 15 MINI

اکنون که سال 2023 نزدیک است، طبق گزارش ها، اپل برنامه‌های بزرگی برای سری آیفون 15 انجام داده است. اپل قصد دارد ویژگی های انحصاری بیشتری را برای گوشی های رده بالا که آیفون 15 پرو و ​​اولترا هستند، ارائه دهد. اپل با این حرکت قصد دارد درآمد بیشتری کسب کند و تعداد فروش مدل‌های Non-pro را افزایش دهد.

متأسفانه، هیچ خبر خوبی برای کسانی که انتظار دارند اپل در سال 2023 دوباره یک آیفون جمع و جور معرفی کند، وجود ندارد. طبق گفته LeaksApplePro، یک مشاور مورد اعتماد، اپل هیچ برنامه ای برای عرضه آیفون 15 مینی ندارد. و این بدان معناست که آیفون 13 مینی در سال 2023 نیز جایگزین مستقیمی نخواهد داشت.

تجزیه و تحلیل مدل های IPHONE 13 MINI و IPHONE 14 Non-pro

آیفون 15 MINI

آیفون 13 مینی آخرین دستگاه کامپکتی بود که اپل به صورت انبوه تولید کرد. و در مقایسه با بقیه خط تولید، آیفون 13 مینی تعداد محموله های زیادی را به دست نیاورد. اگرچه، این رقم در محدوده میلیون‌ها بود.

طبق به روز رسانی Min-Chi Kuo، تحلیلگر اپل، فروش آیفون 13 مینی در واقع بالاتر از آیفون 14 پلاس بوده است. این گزارش از ماه سپتامبر حاکی از آن است که تقاضا برای نسخه های ارزان قیمت آیفون 14 در سال جاری زیاد نبوده است.

از سوی دیگر، رفتار مصرف کننده برای آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس برعکس بود. و این نشان می دهد که مصرف کنندگان به دلیل افزایش تورم قدرت خرید کمی دارند.

به جای خرید آیفون 14 پلاس، مصرف کنندگان تصمیم گرفتند از پرو و ​​پرو مکس استفاده کنند که به جای دو سال بعد از سه سال قابل ارتقا هستند. این به مشتریان 12 ماه فاصله برای پس انداز داد. و این خبر خوبی برای مدل های Non-pro آیفون 15 آینده نیست.

سال 2023 ممکن است برای سری IPHONE 15 چگونه باشد؟

اپل قبلاً استخدام در ماه اکتبر را متوقف کرده است. این نشان می دهد که غول گوشی‌های هوشمند از قبل می داند که سال 2023 بهترین سال نخواهد بود. این می‌تواند برند را از نظر سودآوری با یک شکست بزرگ روبرو کند. و اپل می خواهد اطمینان حاصل کند که عرضه آیفون 15 بدون توجه به هر اتفاقی به خوبی انجام می شود.

به هر حال، اگر بزرگترین عامل در درآمد کلی شرکت عملکرد خوبی نداشته باشد، محصولات و خدمات دیگری نیز به دنبال آن خواهند آمد. بنابراین، انتخاب درست و هوشمندانه برای خط تولید آیفون 15 آینده، معرفی نکردن آیفون مینی است.

اگرچه ممکن است از نبود آیفون مینی در سری آیفون 15 کمی ناامید شوید، اما هنوز چیزهایی وجود دارد که باید منتظر آنها بود. به عنوان مثال، تراشه A17 قرار است قدرتمندترین و کم مصرف ترین چیپست اپل در سال آینده باشد.

علاوه بر این، گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که اپل ساختار قیمت گذاری سری آیفون 15 را دوباره طراحی خواهد کرد. و این می تواند به این معنی باشد که آیفون 15 پلاس ممکن است مقرون به صرفه تر از همیشه باشد.

تمام این‌ها قطعاً می توانند نبود آیفون مینی جدید در ترکیب را جبران کنند. با این حال، اگر اپل در نهایت آیفون مینی را در سری آیفون 15 معرفی کند، قطعا شگفت‌زده خواهیم شد.

درباره نویسنده نگین خاورمیانه

در همین رابطه...

آیفون 15 MINI

IOS: اپل به زودی بهترین ویژگی اندروید را کپی می‌کند

همه چیز در اپل در شرف تغییر است. این شرکت آمریکایی در نتیجه یکی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *