دوشنبه 21 آذر 1401
شارژ کردن

اشتباهات رایج هنگام شارژ کردن تلفن هوشمند

اگر بخواهیم همچنان از قابلیت های گوشی هوشمند استفاده کنیم، باید مرتب تلفن خود را شارژ کنیم. در غیر این صورت، دستگاه هر زمان که برق آن تمام شود خاموش می‌شود و نمی‌توان آن را دوباره روشن کرد. به همین دلیل باید به طور دوره ای شارژر را به منبع برق وصل کنید. بنابراین، چندین نکته مهم وجود دارد که باید رعایت کنید.

اکثریت کاربران به ندرت به نحوه شارژ تلفن خود اهمیت می‌دهند. این به این دلیل است که آنها توصیه‌های تولیدکنندگان را، که بسیار مهم هستند، نادیده می گیرند. اگر می خواهید باتری گوشی شما تا حد امکان دوام بیاورد، به پیشنهادات ما توجه کنید.

چگونه گوشی هوشمند خود را به درستی شارژ کنیم

استفاده از شارژرهای اصلی

شارژ کردن

 

استفاده از شارژرهای مشکوک برای تلفن هوشمند یکی از بزرگترین خطاها و همچنین یکی از رایج ترین آنها است. از آنجایی که اکثر تولیدکنندگان، کانکتور و شارژر رسمی را در جعبه، در کنار دستگاه ارائه می کنند، استفاده از آن در این زمینه بسیار مهم است.

اگر نه، به یک فروشگاه معتبر یا رسمی مراجعه کنید و یکی را که با گوشی هوشمند خود سازگار است تهیه کنید. این موضوع برای کابل نیز صادق است، زیرا یکی از این دو جزء ممکن است در نتیجه قطع برق آسیب داخلی ببیند.

قبل از تخلیه کامل باتری گوشی خود را شارژ کنید

شارژ کردن

برخی از افراد زمانی که اخطار مربوط به گزینه صرفه جویی در باتری را دریافت می کنند، که گوشی هوشمند خود را شارژ می‌کنند، که این اخطار اغلب زمانی که به 20 درصد می رسد نمایش داده می‌شود. در این شرایط توجه به گوشی و وصل کردن آن به محض به صدا درآمدن هشدار بسیار مهم است.

به گفته کارشناسان، درصد بار مناسب بین 20 تا 80 درصد است. اگر دستگاه همیشه قبل از رسیدن به حداقل سطح انرژی خود شروع به شارژ نکند، یا اگر همیشه تا زمانی که به 100 درصد برسد کاملاً شارژ شود، استقلال دستگاه کاهش می‌یابد.

بلافاصله شارژر را از پریز خارج کنید

شارژ کردن

گوشی های هوشمند مدرن این قابلیت را دارند که با رسیدن باتری به 100 درصد، شارژ را متوقف کنند. با این حال، این بدان معنا نیست که شارژر کار نمی کند. برعکس، اگر باتری کم شود، برای بازیابی ظرفیت باتری دوباره روشن می شود.بنابراین برای سلامت باتری بهتر است بعد از پر شدن آن گوشی را از برق بکشید.

ما همچنین به شما توصیه می کنیم از گوشی هوشمند در حالی که هنوز در حال شارژ است استفاده نکنید.

گرما به عمر باتری آسیب می رساند

دما علاوه بر عوامل ذکر شده در بالا نقش مهمی در استقامت و بهبود عمر باتری دارد. در واقع، این احتمالاً بزرگترین تهدید برای سلامت طولانی مدت باتری ها است. دمای بالا به باتری فشار وارد می‌کند و باعث می شود که ظرفیت باتری بسیار سریعتر از زمانی که در دمای متوسط ​​ذخیره می‌شود کاهش یابد.

هنگام شارژ، استفاده از تلفن هوشمند را متوقف کنید

شارژ کردن

بازی یا تماشای ویدیو در حین شارژ بسیار مضر است زیرا باعث می‌شود چرخه‌های شارژ مخدوش شود. باعث گرم شدن باتری گوشی هوشمند می شود و به می تواند به آن آسیب برساند.

5 نکته برای به حداکثر رساندن عمر باتری تلفن هوشمند خود

از شارژ برای یک چرخه کامل (0-100٪) و یک شبه اجتناب کنید. در عوض، گوشی هوشمند خود را با شارژ جزئی بیشتر شارژ کنید.

پایان دادن به شارژ در 80-90٪ برای باتری سالم تر از شارژ کردن 100٪ است.

وقتی گوشی هوشمند شما خنک است، از فناوری شارژ سریع با دقت استفاده کنید.

گرما قاتل شماره یک باتری ها است. گوشی خود را از نقاط داغ دور نگه دارید و هنگام شارژ آن را نپوشانید.

برای به حداقل رساندن گرما و چرخه های کوچک، از انجام بازی های سنگین، پخش فیلم یا انجام کارهای سنگین دیگر در حین شارژ خودداری کنید.

 

درباره نویسنده نگین خاورمیانه

در همین رابطه...

شارژ کردن

چگونه عکس هارا در اندروید و آیفون پنهان کنیم؟

Google photos برنامه‌ی پیش فرض موجود در همه‌ی دستگاه های اندروید است. این برنامه دارای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *