یکشنبه 6 آذر 1401
saving-mode

اپل واچ از حالت saving-mode پشتیبانی میکند

در سیستم watchOS 9، اپل یک حالت صرفه جویی در مصرف انرژی را به اپل واچ اضافه میکند. کاربران اپل واچ می توانند این ویژگی جدید را در صفحه تنظیمات یا مرکز کنترل فعال کنند. اپل واچ نیز مانند آیفون، زمانی که به طور پیش فرض سطح باتری زیر 10 درصد باشد، به طور خودکار به کاربر هشدار می دهد که به کاربر این امکان را می‌دهد انتخاب کند که آیا وارد حالت صرفه جویی در مصرف انرژی بشود یا خیر.

هنگامی که شارژ باتری اپل واچ شما به 10% کاهش می یابد، از شما سوال می شود که آیا حالت صرفه جویی در انرژی را فعال کنید یا خیر. هنگامی که اپل واچ تا 80 درصد شارژ شود، به طور خودکار حالت صرفه جویی در انرژی را خاموش می‌کند.

saving-mode

حالت saving-mode در اپل واچ

پس از اینکه ساعت وارد حالت صرفه جویی در مصرف انرژی شد، به طور خودکار عملکردهایی که یاعث مصرف انرژی بیشتری می‌شوند را در ساعت هوشمند خاموش می کند. برخی از ویژگی هایی که خاموش خواهند شد عبارتند از نمایشگر همیشه روشن و آریتمی. اعلان‌های ضربان قلب، اندازه‌گیری ضربان قلب و اکسیژن خون، به‌علاوه یادآورهای تمرین نیز غیرفعال می‌شوند.

در حالت صرفه جویی در مصرف انرژی، اگر ساعت تشخیص دهد که آیفونی در این محدوده وجود ندارد، اتصال داده Wi-Fi و شبکه تلفن همراه، تماس های ورودی و اعلان های برنامه را نیز به طور خودکار خاموش می کند. اپل در مورد سایر ویژگی های به روز رسانی می گوید:

اپل واچ وارد حالت ذخیره انرژی می شود. می توانید یک برنامه را برای درخواست اتصال داده باز کنید. در این زمان، Wi-Fi و شبکه های تلفن همراه به طور خودکار روشن می شوند. البته این کار انرژی زیادی مصرف می کند. در این حالت، تماس های از دست رفته و اعلان ها هر 1 ساعت دریافت می‌شود.

saving-mode

پس از وارد شدن به حالت صرفه جویی در انرژی، ساعت عملکردها را نیز بهینه می کند. این باعث کاهش نرخ تازه سازی سیری و برنامه های کاربردی در پس زمینه و غیره می شود. این برای کاهش مصرف انرژی است. با این حال، پس از فعال کردن حالت صرفه جویی در انرژی، عملکرد کاهش می یابد. انیمیشن ها و پیمایش ممکن است دیگر با کیفیت نباشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

درباره نیلوفر اسلامی

در همین رابطه...

اپل واچ

اپل واچ جان یک دختر 12 ساله را نجات داد

یکی از آخرین موارد اضافه شده به اپل واچ، قابلیت تشخیص تصادفات خودرو و برقراری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.