جمعه 18 آذر 1401
بررسی کاربران IOS 16

بررسی کاربران IOS 16: باگ ها بیشتر بر برنامه های اجتماعی تأثیر می گذارند.

هنگامی که نسخه جدید iOS راه اندازی می شود، مطمئناً برخی از اشکالات پیش بینی نشده را به همراه خواهد داشت. این باگ ها مشکلات عجیبی را در برنامه های شخص ایجاد خواهند کرد و iOS 16 نیز از این قاعده مستثنی نیست. تجزیه و تحلیل بررسی‌های کاربران در هفته‌های پس از انتشار iOS 16 نشان می‌دهد که برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های دوستیابی به احتمال زیاد در آیفون‌هایی که آخرین سیستم عامل اپل را اجرا می‌کنند، مشکل دارند.

بررسی کاربران IOS 16

برای درک اینکه کدام نوع از برنامه‌ها بیشترین مشکلات را در iOS 16 دارند، UnitQ هوش مصنوعی را روی هزاران مرور در 4800 برنامه تلفن همراه در App Store اعمال کرد.

این نظرسنجی نشان داد که شکایت‌ها درباره مشکلات کیفیت در برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی ۴۲ درصد افزایش یافته و رتبه اول را کسب کرده‌اند. برنامه های دوستیابی در رتبه دوم قرار می گیرند و شکایات کاربران در مورد مشکلات کیفیت بیش از یک سوم افزایش یافته است. اپلیکیشن های سلامت و تناسب اندام با 21 درصد افزایش در رتبه سوم قرار دارند. کاربران برنامه های شبکه های اجتماعی از اینکه قادر به آپلود عکس نیستند شکایت دارند. این موضوع 90 درصد افزایش یافته است. گزارش‌های مربوط به کار نکردن Apple Pay در اپلیکیشن‌های خرید نیز 90 درصد افزایش یافته است. همچنین شکایت از نمایشگر خالی در بازی ها 85 درصد افزایش یافته است.

این مشکلات فقط در نرم افزارهای مصرف کننده وجود ندارد. در برنامه‌های تجاری و بهره‌وری، 73 درصد افزایش در عدم امکان ورود کاربران به برنامه‌ها وجود داشت. این یک مشکل بزرگ در آیفون 14 جدید است، اما خوشبختانه، اپل، باگ iOS 16.0.1 را برطرف کرد. ذکر این نکته مهم است که این اعداد درصد افزایش شکایات در مورد مسائل خاص در بررسی برنامه ها هستند. این بدان معنا نیست که 90 درصد از کاربران برنامه خرید آیفون نمی‌توانند از Apple Pay استفاده کنند. این ارقام تنها به این معنی است که در مقایسه با شکایات قبل از انتشار IOS 16، افزایش داشته است.

بررسی کاربران IOS 16

UnitQ بلافاصله پس از انتشار iOS 15 همین تحلیل را انجام داد و متوجه شد که سیستم مشکلات جدی تری دارد. به عنوان مثال، شکایات در مورد بافر بیش از حد در برنامه های شبکه های اجتماعی 2900 درصد افزایش یافته است. همچنین شکایات مربوط به گم شدن دکمه‌های دانلود در برنامه‌های عکس و فیلم 1633 درصد افزایش یافته است.

مشکلات iOS 15 بالاخره حل شد و iOS 16 هم همینطور خواهد بود.

درباره نویسنده نگین خاورمیانه

در همین رابطه...

هدفون هدایت استخوانی

آیا هدفون هدایت استخوانی ( القایی ) ارزش خرید دارد؟

هدفون هدایت استخوانی نوعی از هدفون‌های بی‌سیم می‌باشد. هدفون‌های بیسیم مدت زمان زیادی است در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *