جمعه 18 آذر 1401
iphone-x-glass-screen-protector-1

بهترین محافظ صفحه نمایش برای گوشی آیفون X

اگر به دنبال پیدا کردن روشی برای محافظت بهتر از صفحه نمایش آیفون ایکس خود هستید، باید بدانید که کار ساده ای پیش رو ندارید! نه تنها از این بابت که صفحه نمایش آیفون ایکس بسیار متفاوت از آیفون 8 است، بلکه از آن جهت که تعداد محافظ صفحه های آیفون ایکس در بازار بسیار زیاد است. اما لازم نیست نگران این موضوع باشید، ما در این انتخاب شما را راهنمایی خواهیم کرد.

iphone-x-glass-screen-protector-4

 

در این مطلب ما درباره ی انواع محافظ صفحه های گوشی آیفون ایکس، از مدل های معمول، تا نمونه های ضد رطوبت، 2.5 بُعدی و 3 بُعدی بحث خواهیم کرد. همچنین بررسی خواهیم کرد که آیا این ویژگی ها برای شما کارآمد خواهند بود یا خیر.

نیاز به محافظت از صفحه نمایش گوشی آیفون 999 دلاری خود دارید؟

تمام بررسی های انجام شده بر اساس استفاده از آیفون ایکس در شرایط واقعی و نظرسنجی های انجام شده در رابطه با این گوشی صورت گرفته است.
اگر عجله دارید و به دنبال یک پاسخ مستقیم و ساده از ما هستید، پیشنهاد می کنیم از گلس محافظ صفحه ی 3D و ضد رطوبت استفاده کنید. اما اگر علاقه دارید گلس گوشی آیفون شما نازک تر و ساده تر باشد، بهتر است از محافظ صفحه 2.5D معمول استفاده کنید.

نکته: بسیاری از محافظ صفحه ها دارای لبه هایی می باشند که از آسیب دیدن گوشه های صفحه نمایش جلوگیری می کنند. برخی از محافظ صفحه ها، دارای خاصیت چسبندگی به گوشه های بیرونی صفحه نمایش نمی باشند و به همین دلیل امکان آسیب دیدن آنها وجود دارد. با استفاده از محافظ صفحه های نرمال، با خطر از بین رفتن محافظ صفحه نمایش خود رو به رو نخواهید شد.

چرا محافظ صفحه های توصیه شده برای آیفون ایکس، با محافظ صفحه های توصیه شده برای آیفون 8 متفاوت است؟

عملکرد آیفون ایکس با آیفون 8 و به طور کلی هر آیفون دیگری، متفاوت است. در آیفون های قبلی، در حاشیه صفحه نمایش شیارهایی وجود داشت که مخصوص نگه داشتن گلس محافظ صفحه بود. به این معنا که شیارها باعث میشد انگشت شما مدت زیادی در گوشه های صفحه نمایش باقی نماند. وقتی از محافظ صفحه نمایش استفاده می کنید، انگشت شما به جز در مواردی خاص، هیچ گاه نیاز به لمس گوشه های محافظ صفحه نخواهد داشت.

ژست های حرکتی در آیفون ایکس، نیاز به طی مسافت بیشتری بین گوشه های صفحه نمایش توسط انگشت شما دارد. شما ژست های حرکتی خاص برای بازی ها، برنامه ها و برنامه های چند وظیفه ای دارید. این ژست های حرکتی همراه با عدم وجود حاشیه و قاب در این گوشی، به این معنا خواهد بود که انگشت های شما هر چیزی را در گوشه های صفحه نمایش، احساس خواهد کرد.

محافظ صفحه نمایش های استاندارد

محافظ صفحه های استاندارد دارای لبه های برجسته ای می باشند. این محافظ صفحه ها ضخیم هستند و تقریبا تمام صفحه نمایش OLED گوشی را پوشش می دهند. این ویژگی به خصوص در آیفون ایکس، ممکن است ایجاد مزاحمت کند. زمانی که شما ژست های حرکتی مربوط به گوشی آیفون را انجام می دهید، متوجه خواهید شد که این ضخامت و پوشش تمام صفحه نمایش توسط این محافظ ها تا چه مقدار به چشم می آید و در طول زمان باعث نارضایتی شما خواهد شد.

iphone-x-glass-screen-protector-3

اما اگر به دنبال یک نمونه حرفه ای تر و مناسب تر می گردید، گلس نامرئی پیشنهاد شده توسط خود شرکت اپل در اپل استور بسیار مناسب است. این گلس ها اگرچه گران قیمت هستند، اما ویژگی های مناسبی دارند که در ادامه 3 مورد از آنها مطرح شده است:

  1. این محافظ تا انتهای صفحه نمایش OLED و مقداری از پشت آن را پوشش می دهد.
  2. محافظ نازک است و گوشه های 2.5D دارد. به این معنا که لبه های آن تا حد زیادی نامرئی است (شما می دانید که محافظ روی صفحه نمایش وجود دارد، اما گوشه های آن برجسته و قابل لمس نیست).
  3. اگر این محافظ را به طور مستقیم از اپل استور خریداری کنید (خارج از ایران)، به صورت حرفه ای توسط مسئول مربوطه بر روی گوشی شما نصب می شود.

به طور کلی پروسه نصب محافظ صفحه نمایش بر روی گوشی، کار ساده ای است. اما ابزارهای حرفه ای هم وجود دارد که به شما امکان نصب حرفه ای محافظ را می دهد. برخی از افراد با هزینه های بالا برای صفحه نمایش خود گلس تهیه می کنند و هنگام نصب یا بعد از آن، با مشکل شکسته شدن آن مواجه می شوند. باید توجه داشته باشید که این محافظ ها از جنس گلس، مستعد شکسته شدن هستن و هر بار شکستن آنها، هزینه ای حدود 50 دلار برای شما در پی خواهد داشت.

اما اگر فکر می کنید جزو آن دسته از افرادی هستید که احتمال شکسته شدن محافظ صفحه نمایش تان وجود دارد، بهتر از محافظ هایی از جنس پلاستیک فشرده استفاده کنید. همچنین نوع 2.5D آنها دارای لبه های نازک و نامرئی است که ویژگی بسیار مناسبی خواهد بود.

از نقطه نظر ژست های حرکتی، محافظ های صفحه نمایش مشکلی ایجاد نخواهند کرد. اما لبه های آنها ممکن است برای شما دردسر آفرین باشد. طبق بررسی های صورت گرفته، محافظ های 2.5D با انحنای گوشه های آیفون ایکس، انطباق کامل ندارد و به همین دلیل در انجام ژست های حرکتی می توانید لبه های محافظ را احساس کنید.

بر این اساس، از جمله مشکلات محافظ های 2.5D، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. گرد و غبار در زیر لبه های محافظ جمع می شود.
  2. گرد و غبار و کثیفی در محیط دوربین TruDepth جمع می شود. اغلب محافظ ها، چسبندگی مناسبی در این ناحیه ندارند و همین موضوع، موجب فراهم شدن محیط مناسب برای جمع شدن گرد و غبار می شود.
  3. فروشنده ها به شما می گویند که این محصول یک محافظ 3D است، اما در نهایت محصولی که به شما تحویل داده می شود، 2.5D خواهد بود.

مشکل دیگری که درباره ی هر محافظ صفحه نمایشی وجود دارد، هماهنگ بودن آن با گوشی مورد نظر است. محافظ های تمام صفحه ی زیادی روانه بازار شده که هر کدام مناسب و هم سایز با یک گوشی است. مناسب بودن یک محافظ صفحه نمایش برای گوشی شما به نحوه نصب آن بر روی گوشی هم بستگی دارد. حتی ممکن است برخی از تولیدات یک کارخانه، برای یک گوشی مناسب و برای گوشی دیگر مناسب نباشند، چرا که حتی 0.5 میلی متر اختلاف در طول آنها، تفاوت بزرگی ایجاد می کند.

به عنوان یک نکته جانبی توجه داشته باشید که نصب محافظ صفحه نمایش بر روی گوشی آیفون ایکس، دشوارتر از نصب بر روی گوشی های دیگر است. در گوشی های آیفون قدیمی، شما به راحتی برش ایجاد شده برای دوربین و از آن مهمتر، برش ایجاد شده برای دکمه هوم (خانه) را بر روی محافظ تنظیم و به راحتی آن را نصب می کردید. اما با توجه به حذف دکمه هوم در آیفون ایکس، انجام این کار بسیار دشوارتر شده است.

اغلب محافظ های 2.5D با قیمتی ارزان به فروش می رسند. البته نیاز به یادآوری نیست که در همین رده نیز، محافظ صفحه های گران قیمت تر، از کیفیت بالاتری برخوردارند.

محافظ تمام صفحه ی 3D

iphone-x-glass-screen-protector-5

محافظ صفحه های 3 بُعدی به خوبی گوشه های انحنا دار آیفون ایکس را پوشش می دهند. این محافظ ها به طور کامل با صفحه نمایش هماهنگ می شوند و در استفاده روزمره از گوشی، وجود آنها را احساس نخواهید کرد. در هیچ کدام از تست های انجام شده بر روی آیفون ایکس جهت اجرای ژست های حرکتی و دیگر فعالیت ها، مشکلی از بابت این صفحه نمایش ها گزارش نشده است. تمام محافظ صفحه های 3D استفاده شده بر روی آیفون ایکس نتیجه رضایت بخش داشته و هیچ کدام با مشکل مواجه نشده است.

یکی از دشواری هایی که بعد از خرید محافظ صفحه نمایش با آن مواجه خواهید شد، سخت بودن نصب آن ها بر روی آیفون ایکس است. نصب برخی از محافظ ها بر روی صفحه گوشی آیفون ساده تر است، اما در هر حال به دلیل عدم وجود دکمه هوم بر روی گوشی، نصب دقیق آن کار ساده ای نیست.

iphone-x-glass-screen-protector-6

چسبندگی برخی از محافظ ها بر روی صفحه گوشی به مقدار مناسب نیست و این موضوع باعث ایجاد حباب هایی روی تصویر می شود. پس در هنگام تهیه ی محافظ صفحه نمایش، به میزان چسبندگی آن نیز دقت کنید.

درباره نگین خاورمیانه

شرکت نگین خاورمیانه با هدف واردات و فروش لوازم جانبی الکترونیک و کامپیوتر در سال 1380 تاسیس گردید و از آن زمان تا به حال در این زمینه حضوری کاملا موفق داشته است. با توجه به تاریخچه بازار در حوزه ی دیجیتال، این شرکت از معدود شرکت‌های شناخته شده ای است که همگام با معرفی تبلت به دنیای دیجیتال توسط برندهای مشهور دنیا، اقدام به فروش این محصولات در بازار ایران کرد و در این کار، اولویت را به کالاهای با کیفیت و دارای گارانتی معتبر داد، تا به هدف اصلی خود که رضایت مشتری و شناخته شدن به عنوان یک فروشگاه معتبر و توزیع کننده ی قابل اطمینان است، برسد.

در همین رابطه...

image-1a

چگونه در سال 2018ماشین ظرف شویی بخریم؟

گاها خرید یک ماشین ظرف شویی جدید می تواند چالش برانگیز باشد! با ورود به …

یک نظر

  1. جالب بود ! سپاس از اطلاعات تان !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *