سه‌شنبه 16 اسفند 1401
شماره‌های ناشناس

شماره‌های ناشناس را در واتس اپ سایلنت کنید

واتس اپ در حال حاضر در حال توسعه ویژگی جدیدی برای نسخه بتای اندروید خود است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا تماس‌های شماره‌های ناشناس را خاموش کنند. در حالی که هنوز آنها را در لیست تماس ها و مرکز اعلان نشان می‌دهد. این ویژگی یک افزونه خوش آمد به برنامه است. زیرا به طور قابل توجهی وقفه‌ها را کاهش می دهد و ممکن است به جلوگیری از تماس‌های اسپم کمک کند.

شماره‌های ناشناس

اکنون می‌توانید تماس‌های شماره‌های ناشناس را در واتساپ بی‌صدا کنید

مشکل گروه‌های واتس‌اپ این است که شماره تلفن ادمین همیشه قابل مشاهده است، به این معنی که هر کسی که عضوی از گروه است می‌تواند حتی بدون دلیل موجه با ادمین ارتباط برقرار کند. این می‌تواند یک مسئله جدی باشد، زیرا به هر کسی اجازه می‌دهد تا با ادمین یک گروه تماس بگیرد. صرف نظر از اینکه آیا آنها اجازه این کار را دارند یا خیر. با این حال، ویژگی جدید در حال توسعه توسط واتس اپ به کاربران این امکان را می دهد تا انتخاب کنند که آیا تماس های شماره های ناشناس را خاموش کنند یا خیر.

شماره‌های ناشناس

به گزارش Wabetainfo، تنظیم این ویژگی در تنظیمات اپلیکیشن قرار می‌گیرد و پس از فعال شدن، تماس های شماره های ناشناس همیشه خاموش می شوند، اما همچنان در لیست تماس ها و مرکز اطلاع رسانی نشان داده می شوند. این بدان معنی است که کاربران همچنان از تماس های از دست رفته از شماره های ناشناس آگاه خواهند بود اما مزاحمتی برای کاربر نخواهند داشت.

یکی از مزایای این ویژگی جدید این است که ممکن است تعداد تماس های اسپم دریافتی کاربران را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. در سال های اخیر، تماس های اسپم به یک مشکل رو به رشد تبدیل شده است. برای مثال کلاهبردارانی که در تلاش برای سرقت اطلاعات شخصی تماس می گیرند، یا فریب افراد برای انجام عملیات های پرداختی یا در دسترس قرار دادن اطلاعات حساس. کاربران واتس اپ از این مشکل در امان نیستند، به همین دلیل است که توانایی خاموش کردن تماس گیرندگان ناشناس بسیار مهم است.

برای به دست آوردن تخمینی از شیوع این مشکل، نظرسنجی در توییتر به اشتراک گذاشته شد و از کاربران پرسیده شد که آیا تا به حال تماس اسپم در واتس اپ دریافت کرده اند یا خیر. نتایج نشان داد که بسیاری از کاربران تماس های اسپم دریافت کرده اند. بنابراین این ویژگی جدید واتس اپ میتواند بسیار مفید باشد.

درباره نویسنده نگین خاورمیانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *