دوشنبه 30 آبان 1401
نصب برنامه ها بر روی تلویزیون هوشمند اندرویدی

نحوه نصب برنامه ها بر روی تلویزیون هوشمند اندرویدی

اگر صاحب یک تلویزیون هوشمند با Android TV هستید، می‌توانید تعداد زیادی برنامه را از Google Play دانلود کنید. این کار به روش‌های مختلفی انجام می‌شود.

در این مقاله، نحوه نصب دستی برنامه‌ها را برای آزمایش برنامه‌هایی که به‌طور پیش‌فرض سازگار نیستند یا نصب از راه دور برنامه، در دستگاه تلفن همراه خود در Android tv را نشان خواهیم داد.

روشی را که ترجیح می دهید انتخاب کنید. این یک فرآیند آسان است که زمان زیادی هم نمی برد. البته، اگر بخواهید فایل APK را به صورت دستی نصب کنید، ممکن است به یک  USB نیاز داشته باشید. اما ما یک روش جایگزین هم به شما نشان خواهیم داد.

برنامه های Android TV را با استفاده از smart phone خود نصب کنید.

نصب برنامه ها بر روی تلویزیون هوشمند اندرویدی

نصب برنامه‌ها بر روی تلویزیون از طریق تلفن هوشمند، که به Google Play دستور می‌دهد تا برنامه را در Android TV شما دانلود کند، بدون شک ساده‌ترین و راحت‌ترین روش است..

برای انجام این کار، Google Play را در گوشی هوشمند خود باز کنید و به دنبال یک برنامه بگردید. این برنامه می تواند هر چیزی از یک بازی گرفته تا یک برنامه پخش  باشد که با Android TV سازگار است.

وقتی آن صفحه را باز می کنید، متوجه یک فلش روی دکمه نصب خواهید شد. با کلیک بر روی این فلش می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید برنامه را روی تلفن یا تلویزیون خود نصب کنید.

وقتی گزینه مورد نظر خود را انتخاب کردید، روی Install کلیک کنید. تلویزیون Android شما به محض روشن شدن و اتصال به اینترنت شروع به دانلود آن از Google Play می‌کند.

نصب دستی

نصب برنامه ها بر روی تلویزیون هوشمند اندرویدی

 

اجرای فایل APK گزینه نصب دستی برنامه ها را در تلویزیون هوشمند شما ارائه می دهد. دقیقاً همانطور که در تلفن هوشمند خود انجام می دهید. این روش می تواند برای آزمایش برنامه هایی که به طور پیش فرض با تلویزیون شما ناسازگار هستند بسیار جالب باشد.

فایل APK برای تلویزیون را باید از یک وب سایت امن مانند APK Mirror دانلود کنید. سپس آن را روی یک USB قرار دهید که میخواهید آن را به پورت USB تلویزیون خود وصل کنید.

مرحله بعدی این است که فایل اکسپلورر را اجرا کنید، USB stick را انتخاب کنید و سپس روی فایل مورد نیاز کلیک کنید. اگر سازگار باشد، نصب آن شروع می شود و فقط باید منتظر بمانید تا تمام شود.

باید بدانید که بسیاری از برنامه‌ها به دلیل فرمت و رابط کاربری با تلویزیون هوشمند کار نمی‌کنند.

با این حال، اگر کارت USB ندارید یا می‌خواهید راه‌حل جایگزینی برای نصب دستی فایل‌های APK در تلویزیون هوشمند اندرویدی خود داشته باشید، برنامه‌ای به نام «ارسال فایل‌ها به تلویزیون» وجود دارد که می‌توانید با استفاده از روش بالا آن را روی تلویزیون خود نصب کنید. به صورت رایگان در دسترس است و با تمام تلویزیون های اندرویدی سازگار است.

می توانید فایل APK را روی گوشی هوشمند خود دانلود کنید و سپس از این برنامه برای انتقال آن به تلویزیون هوشمند خود استفاده کنید. شما می‌توانید از این برنامه برای انتقال آسان و سریع فایل‌ها و محتوای غیر از فایل های APK نیز استفاده کنید.

علاوه بر این، Google این گزینه را برای شما فراهم می کند تا بازی ها و برنامه ها را از فروشگاه برنامه های مبتنی بر وب دانلود کنید و آنها را روی تلویزیون هوشمند خود نصب کنید. ابتدا باید برنامه ای را که می خواهید دانلود کنید و در وب سایت Google Play جستجو کنید.

دانلود برنامه به محض روشن کردن تلویزیون هوشمند و اتصال آن به اینترنت شروع می شود. درست مثل روش های قبلی. به این ترتیب حتی می توانید از همین تکنیک برای دانلود برنامه‌های تبلت یا گوشی هوشمند خود بهره ببرید.

به علاوه فیلترهایی در صفحه اصلی وجود دارد که به شما این امکان را می دهد که برنامه هایی را که ظاهر می شوند به برنامه هایی که با تلویزیون هوشمند سازگار هستند محدود کنید.

تمام این‌ها روش‌هایی برای نصب برنامه ها بر روی تلویزیون هوشمند اندرویدی هستند که به راحتی میتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

 

 

 

درباره نیلوفر اسلامی

در همین رابطه...

samsung-s9-and-s9plus-1

نکات و ترفندهایی برای بهبود عمر باتری Galaxy S9، S9 Plus

Galaxy S9 و S9 Plus دو دستگاه شگفت انگیز هستند. از دوربین پیشرفته گرفته تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.