جمعه 18 آذر 1401
image-1a

چگونه در سال 2018ماشین ظرف شویی بخریم؟

گاها خرید یک ماشین ظرف شویی جدید می تواند چالش برانگیز باشد! با ورود به هر فروشگاه لوازم خانگی، تعداد زیادی ماشین ظرف شویی با ارتفاع و عرض دقیقا یکسان، همگی ضد زنگ و ظاهرا با چرخ قابل تعویض و مشخصات یکسان خواهید دید. اگر شما برای سال ها به یک مدل قدیمی عادت کرده اید، هر کدام از آنها می توانند یک ارتقا به حساب بیایند، در نتیجه کدامیک را انتخاب خواهید کرد؟

خوشبختانه سطوح مشابه، تفاوت های چشمگیری را از یک برند به برند دیگر و از یک مدل به مدل دیگر در بر می گیرد. ماشین های ظرف شویی با امکانات بیشتر و هوشمندتر از هر زمان دیگری هستند، پس اگر میدانید به دنبال چه هستید، می توانید آنها را بر اساس رنکینگ مرتب سازی کنید و ماشین ظرف شویی مناسب خود را انتخاب کنید.

مهمترین فاکتورهایی که باید در نظر گرفت

در ذهن داشتن یک بازه قیمتی به شما کمک خواهد کرد تا ساده تر به ویژگی های مورد نظر خود نزدیک شوید. اگر بودجه ی محدودی دارید، نگران نباشید! بسیاری از ماشین های ظرف شویی قدرتمند را می توان با هزینه حدود 500دلار و کمتر تهیه کرد، به خصوص اگر قصد چانه زدن داشته باشید. برای بودجه 600 تا 900دلاری، شما می توانید یک مدل میان رده زیبا با تعداد کمی ویژگی پیدا کنید. اگر قصد دارید بیش از 1000دلار هزینه کنید، به سادگی می توانید مدلی با هر خصوصیت مورد نظرتان بدست آورید.

همچنین می توانید مذاکره کنید و چانه بزنید. همانند خرید ماشین، می توانید به فروشگاه های بزرگ لوازم خانگی مراجعه کنید و برای تخفیف از لیست قیمت ها، از یک فروشگاه به فروشگاه دیگر مراجعه کنید.

قدرت تمیز کنندگی

از میان فاکتورهای مختلف، خریداران با بودجه مشخص، از اینکه ما در بررسی های خود ارتباطی میان عملکرد و قیمت محصول یافته ایم، بسیار خوشحال خواهند شد. مدل Kenmore 13479با قیمت 500دلار توانسته امتیاز شگفت انگیز 87درصدی را در تست های سخت تمیزکنندگی ما بدست آورد. مدل 1100دلاری Frigidaire FPID2497RFتنها 55درصد امتیاز را بدست آورده است! مدل 1200دلاری GEPDT750SSFSSدر کل 74درصد امتیاز بدست آورده.

البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که ماشین های با قیمت پایین همیشه در تمیزکنندگی بهتر نمی باشند. مدل 1200دلاری LG LDT9965BDامتیاز 90/3درصد را بدست آورد. همچنین ما تفاوت قابل توجهی در مدل های مختلف یک تولید کننده دیدیم. مدل 1100دلاری Frigidaireدر تمیزکنندگی عملکرد مناسبی ندارد، اما نمونه 650دلاری Frigidaire FGID2466QFدر تمیزکنندگی بسیار خوب عمل می کند. این مدل امتیاز بسیار با ارزش 83درصد را به دست آورد.

خبر بد اینکه پیش بینی عملکرد تمیزکنندگی بر اساس تولید کننده یا قیمت کار دشواری است. البته بررسی های ما به تشخیص خوب از بد کمک خواهد کرد.

خبر خوب اینکه اگر قدرت تمیزکنندگی دغدغه اصلی شماست، به سادگی می توانید آن را پیدا کنید. بعلاوه، در ادامه ماشین های ظرف شویی را بررسی خواهیم کرد که در تمیزکنندگی شایستگی کافی ندارند. اگر شما ظرف های خود را قبل از قرار دادن در ماشین ظرف شویی با زیر آب گرفتن تمیز می کنید و یا با دست میسایید، این ماشین ها احتمالا از لیست مدل های مورد انتخاب شما خارج خواهند شد. تمیزکننده ی بهتر به سادگی، نیاز به انجام هر کاری توسط شما را کاهش خواهد داد و می تواند لکه های چسبیده را با قدرت بیشتری از بین ببرد.

میزان سر و صدا

برخلاف قدرت تمیزکنندگی، سر و صدای ماشین های ظرف شویی رابطه مستقیمی با قیمت آنها دارد. اگر خواهان یک مدل بی سر و صدا هستید، انتظار پرداخت بهای آن را نیز داشته باشید. این بدان معناست که حتی ارزان ترین مدل ها به طور چشمگیری بی سر و صدا تر از ماشین های قدیمی و میگرن زای والدین شما هستند.

شما به سادگی می توانید رتبه بندی صدای ماشین های ظرف شویی را جست و جو کنید. ما آنها را در بررسی های خود لیست کرده ایم. همچنین می توانید شماره مدل مورد نظر خود را به طور آنلاین جست و جو کنید، صفحه ی تولید کننده ی آن مدل را پیدا کنید و به بخش مورد نظر اسکرول کنید. در ادامه ماشینی را تست خواهیم کرد که صدایی متفاوت با رده بندی لیست شده دارد.

در رابطه با موقعیت مکانی ماشین ظرف شویی خود و رده بندی صدای آنها فکر کنید تا مشخص شود انتخاب یک مدل ارتقا یافته ارزشش را دارد. ماشین های ظرف شویی قدیمی صدایی در حدود 80دسی بل داشتند. شما به طور قطع نمی توانستید در اتاقی که ماشین ظرف شویی روشن بود، مکالمه ای داشته باشید و احتمالا صدای آن را تا خارج از خانه به گوشتان می رسید.

رده پایین: 50دسی بل

حتی ماشین های ظرف شویی 500دلاری امروز، رتبه صدایی در میانه- 50دارند. مدل 400دلاری Kenmore 13002رتبه 56دسی بل را بدست آورده. صدای مدل 400دلاری GE GDF520PGJWW برابر با 54دسی بل است. اگر شما در اتاقی هستید که این ماشین های ظرف شویی مشغول کار هستند، باید با صدای بلندتری صحبت کنید. 50دسی بل حدود سطح صدایی در یک مکالمه ی آرام است. صدای 50 دسی بل به اندازه ای بلند نیست که کودک خوابیده در اتاق بالای پله ها را بیدار کند. در حقیقت اگر شما بهاتاق کناری بروید، باید به سختی صدای آن را بشنوید. اگر ماشین ظرف شویی شما از محل نشست و برخاست اعضای خانواده جداست، احتمالا نیازی به پرداخت هزینه بیشتر برای مدلی کم صداتر نخواهید داشت.

رده متوسط: میانه 40دسی بل

اگر خانواده شما علاقه مند به مکالمه در آشپزخانه است، پرداخت هزینه بیشتر برای یک مدل میان رده با رتبه صدایی در حدود 40احتمالا توجیه پذیر خواهد بود. برای 600تا 900دلار، به دنبال مدلی با صدایی در رتبه میانه 40باشید. در این سطح، شما همچنان قادر به شنیدن صدای ماشین در پر سر و صدا ترین حالت و زمانی که در یک اتاق قرار دارید، خواهید بود، اما به سادگی قادر به صحبت کردن در همان زمان خواهید بود.

رده بالا: کمتر از 40دسی بل

اگر به طور خاص به صدا ها حساسیت دارید، می توانید مدل هایی را پیدا کنید که به سختی قادر به شنیدن صدای آن ها هستید، حتی زمانی که با ماشین ظرف شویی در یک اتاق قرار دارید. هم مدل 900دلاری LG LDF7774STو هم مدل 800دلاری Bosch SHS63VL5UC دارای رتبه 44دسی بل می باشند. با رفتن به قیمت های 4رقمی، می توانید تعداد زیادی از مدل ها با صدای 42دسی بل را بیابید. همچنین می توانید ماشین های ظرف شویی با صدای 30دسی بل پیدا کنید. در آن سطح، شما حتی با ایستادن کنار ماشین ظرف شویی، به سختی قادر خواهید بود صدای آن را بشنوید. مدل های با صدای کمتر از 40دسی بل همچنان در پر صدا ترین بخش شست و شو، سر و صدا ایجاد خواهند کرد، اما تنها زمانی که شما به دنبال شنیدن صدای آن در همان اتاق هستید.

درباره نگین خاورمیانه

شرکت نگین خاورمیانه با هدف واردات و فروش لوازم جانبی الکترونیک و کامپیوتر در سال 1380 تاسیس گردید و از آن زمان تا به حال در این زمینه حضوری کاملا موفق داشته است. با توجه به تاریخچه بازار در حوزه ی دیجیتال، این شرکت از معدود شرکت‌های شناخته شده ای است که همگام با معرفی تبلت به دنیای دیجیتال توسط برندهای مشهور دنیا، اقدام به فروش این محصولات در بازار ایران کرد و در این کار، اولویت را به کالاهای با کیفیت و دارای گارانتی معتبر داد، تا به هدف اصلی خود که رضایت مشتری و شناخته شدن به عنوان یک فروشگاه معتبر و توزیع کننده ی قابل اطمینان است، برسد.

در همین رابطه...

usb-car-charger-1

راهنمای خرید شارژر فندکی خودرو

امروزه ما به صورت تمام وقت به گوشی های هوشمند خود نیاز داریم و از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *