چهارشنبه 2 آذر 1401
باتری

چگونه عمر باتری را در ios 16 افزایش دهیم؟

با هر آپدیت جدید، بسیاری از کاربران از تخلیه شارژ سریع باتری شکایت دارند و iOS 16 نیز از این قاعده مستثنی نیست. این در درجه اول به دلیل قابلیت‌های سیستمی در پس زمینه است که ما هیچ کنترلی روی آنها نداریم، مانند همگام سازی و نمایه سازی.

در اینجا چند پیشنهاد توسط MacRumors برای افزایش عمر باتری در شرایطی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید، مانند مسافرت و غیره ارائه شده است. توجه داشته باشید این ترفند‌ها ویژگی‌های اصلی را غیرفعال نمی‌کند، اما باید آن را متعادل کنید تا بتوانید ویژگی‌ها را در صورت نیاز برای عمر باتری بیشتر خاموش و روشن کنید.

نکاتی برای ماندگاری بیشتر باتری آیفون در IOS 16

غیرفعال کردن بازخورد لمسی صفحه کلید

در آپدیت iOS 16، اپل ویژگی بازخورد لمسی را هنگام استفاده از صفحه کلید روی صفحه اضافه کرد و بدون شک این کار باعث مصرف باتری می شود.

اپل در یک سند پشتیبانی می گوید که لمس صفحه کلید ممکن است بر عمر باتری تأثیر بگذارد و به طور پیش فرض روشن نیست، اما اگر آن را فعال کنید، می توانید با دنبال کردن این مراحل آن را غیر فعال کنید:

تنظیمات را باز کنید.

روی Sounds & Haptics کلیک کنید.

روی Keyboard Feedback کلیک کنید.

سپس Haptic را غیرفعال کنید.

خاموش کردن live activities

باتری

با به ‌روزرسانی iOS 16.1، اپل ویژگی Live Activities را اضافه کرد که به برنامه‌ها اجازه می‌دهد اعلان‌های مداوم و به‌روز شده را در صفحه قفل دریافت کنند.

غیرفعال کردن این ویژگی عمر باتری در iOS 16 را تا حد زیادی بهبود می بخشد، و در اینجا نحوه غیرفعال کردن آن آورده شده است:

تنظیمات را باز کنید.

به Face ID & Passcode بروید و رمز عبور خود را وارد کنید تا قفل آیفون باز شود.

به پایین بروید و فعالیت های زنده را خاموش کنید.

می توانید این ویژگی را برای هر برنامه به طور جداگانه و همچنین از طریق تنظیمات غیرفعال کنید.

ویجت های صفحه قفل را حذف کنید

باتری

ویجت ها به طور مداوم در صفحه قفل ظاهر می شوند و بسیاری از آنها در پس زمینه به روز می شوند، به این معنی که انرژی باتری را نیز مصرف می کنند و اگر در زمانی هستید که به عمر باتری بیشتر نیاز دارید، یک صفحه قفل ایجاد کنید که حاوی آن نباشد. شما می توانید این ویجت ها را دوباره قرار دهید، زیرا به روز رسانی iOS 16 از چندین صفحه قفل پشتیبانی می کند و می توانید به راحتی بین آنها جابجا شوید. ویجت ها همچنین می توانند در صفحه اصلی شما ظاهر شوند، که یک ویژگی قبل از iOS 16 است. توصیه می کنیم اگر عمر باتری بیشتری می خواهید از آن استفاده نکنید.

صفحه نمایش همیشه روشن را خاموش کنید

باتری

 

ویژگی Always On Display که با آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس معرفی شد، همانطور که از نامش پیداست، صفحه نمایش را همیشه روشن می‌گذارد و والپیپر، ویجت‌ها و فعالیت‌های زنده حتی زمانی که آیفون خاموش است روی صفحه قفل قابل مشاهده می‌مانند.

برای خاموش کردن Always On Display، موارد زیر را انجام دهید:

تنظیمات را باز کنید.

روی Display & Brightness کلیک کنید.

حالت نمایش always on را خاموش کنید.

مشخص نیست که نمایشگر همیشه روشن چقدر عمر باتری مصرف می کند، زیرا در موارد استفاده متفاوت است، اما حتی اگر درصد کمی باشد، ارزش دارد که آن را خاموش کنید.

از حالت های فوکوس استفاده کنید

استفاده از حالت فوکوس می‌تواند تعداد اعلان‌هایی را که در طول روز دریافت می‌کنید کاهش دهد و اعلان‌های کمتر به معنای فرصت کمتری برای تخلیه باتری شما است.

حالت‌های فوکوس به شما این امکان را می‌دهند که انتخاب کنید کدام برنامه‌ها و افراد می‌توانند برای شما اعلان ارسال کنند، مثلاً در ساعات کاری فقط می‌توانید اعلان‌های کاری را دریافت کنید، و در زمان شخصی می‌توانید اعلان‌های کاری را خاموش کنید. همچنین می‌توانید اعلان‌ها را هنگام رانندگی، خواب، هنگام ورزش و در هر سناریوی دیگری در زندگی روزمره خود محدود کنید. فیلترهای فوکوس به شما امکان می‌دهند پیام‌های ایمیل، پیام‌های iMessage، تقویم‌های خاص و موارد دیگر را فیلتر کنید.

وقتی حالت فوکوس تمام شد، همه اعلان‌های خود را در یک هشدار دریافت خواهید کرد. خاموش کردن اعلان‌های ناخواسته از برنامه‌ها همچنان بهترین راه برای صرفه‌جویی در مصرف باتری است، اما فوکوس به شما امکان می‌دهد اعلان‌ها را در حالی که همچنان تعداد دریافتی خود را کاهش می‌دهد، نگه دارید.

اپل حالت‌های فوکوس را در iOS 16 آسان‌تر کرده است و می‌توانید آن‌ها را به دلخواه خود از طریق بخش Focus در تنظیمات سفارشی کنید، که باعث صرفه‌جویی در مصرف باتری شما در iOS 16 می‌شود.

تعیین کنید که چه زمانی و چگونه برنامه ها می توانند به موقعیت مکانی شما دسترسی پیدا کنند

محدود کردن برنامه‌هایی که می‌توانند به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشند و تعداد دفعاتی که برنامه‌ها به این داده‌ها دسترسی دارند، می‌تواند باعث صرفه‌جویی در مصرف باتری شود.

تنظیمات را باز کنید.

privacy را انتخاب کنید

روی Location Services کلیک کنید.

فهرست را مرور کنید و با کلیک بر روی نام هر برنامه در لیست، تنظیمات را تنظیم کنید.

شما چهار گزینه ممکن برای تنظیمات مکان برای هر برنامه دارید، اگرچه این چهار گزینه همیشه برای هر برنامه بسته به کاری که انجام می دهند در دسترس نخواهد بود. می توانید موارد زیر را مشخص کنید:

تنظیم دسترسی به موقعیت مکانی روی “never” بهترین گزینه است.

“Ask Next Time” باعث می شود برنامه دفعه بعد که از شما موقعیت مکانی را می خواهد از شما اجازه دسترسی بگیرد، بنابراین می توانید به طور موقت با آن موافقت کنید. با این تنظیم، دسترسی به سایت متوقف می شود تا زمانی که به طور صریح از طریق پاپ آپ اجازه داده شود.

While Using the App به برنامه اجازه می‌دهد موقعیت مکانی شما را تنها زمانی که برنامه باز است شناسایی کند. اگر برنامه را ببندید یا به برنامه دیگری بروید، دسترسی به موقعیت مکانی به پایان می رسد.

گزینه “always” به برنامه اجازه می دهد تا بدون در نظر گرفتن باز یا بسته بودن مکان شما همیشه به مکان شما دسترسی داشته باشد. این باعث می شود بیشترین مقدار از باتری تخلیه شود.

همچنین می‌توانید خدمات موقعیت مکانی را به یکباره خاموش کنید، اما ما انجام این کار را توصیه نمی‌کنیم، زیرا این کار می‌تواند بر برنامه‌های مهمی مانند Maps تأثیر بگذارد.

والپیپرهای غیر متحرک را انتخاب کنید

برخی از والپیپرهای جالبی که اپل با iOS 16 اضافه کرده است متحرک هستند. و یک کاغذ دیواری متحرک باتری شما را کمی بیشتر از یک تصویر استاتیک خالی می کند. برای مثال تصویر زمینه آب و هوا بر اساس شرایط تغییر می کند. و گزینه Photo Shuffle در طول روز عکس‌های انتخابی را تغییر می‌دهد. پیشینه نجوم نیز بر اساس شرایط فعلی تغییر می کند.

 

 

 

درباره نیلوفر اسلامی

در همین رابطه...

samsung-s9-and-s9plus-1

نکات و ترفندهایی برای بهبود عمر باتری Galaxy S9، S9 Plus

Galaxy S9 و S9 Plus دو دستگاه شگفت انگیز هستند. از دوربین پیشرفته گرفته تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.