چهارشنبه 25 آبان 1401
ویژگی کاربردی تلگرام

10ویژگی کاربردی تلگرام

تلگرام سریعترین برنامه پیام رسانی در بازار است که از طریق یک شبکه توزیع شده و منحصر به فرد از مراکز داده در سراسر جهان ، مردم را بهم متصل می کند.

قابلیت people nearby

با کمک قابلیت People Nearby می توانید از تلگرام برای ارتباط با افراد جدید استفاده کنید. این منو کاربران تلگرام نزدیک را نشان می دهد که به دنبال چت کردن با افرادی هستند که مانند شما ناشناس هستند.

باید وارد قسمت People Nearby در تلگرام شوید و قبل از ملاقات با افراد جدید منتظر بمانید تا پروفایل ها به روز شوند. می توانید انتخاب کنید که خود را قابل مشاهده کنید تا سایر کاربران منو بتوانند با شما در تماس باشند. همچنین، علاوه بر افراد، می‌توانید گروه‌های تلگرامی نزدیک را نیز پیدا کنید.

Chat folders

اگر می‌خواهید پیام‌رسان خود را سازماندهی کنید، می‌توانید پوشه‌هایی را برای چت‌های کاری و چت‌های خانوادگی ایجاد کنید، به عنوان مثال، تلگرام به شما امکان را می‌دهد تا مکالمات خود را بر اساس پوشه‌ها سازماندهی کنید. شما روی پوشه هایی که ایجاد می کنید، نام آنها و چت هایی که در آنها قرار می دهید کنترل دارید.

برای سازماندهی چت های تلگرامی خود در پوشه ها در اندروید، باید به تنظیمات بروید و قسمت Folders را انتخاب کنید. این روش در iPhone یا iPad کمی متفاوت است زیرا نیازی به دسترسی به تنظیمات ندارید. فقط کافی است روی صفحه Chats ضربه طولانی بزنید تا منو نمایش داده شود.

Built-in games

ویژگی کاربردی تلگرام

اگر کسی برای صحبت در تلگرام وجود ندارد، می‌توانید از این برنامه برای بازی mini-games مختلف استفاده کنید.

@gamee  و @gamebot بسیاری از این بازی ها را دارند.

به سادگی با هر یک از این دو ربات مکالمه ای را شروع کنید تا انتخاب کنید که آیا می خواهید به تنهایی بازی کنید یا با دوستانتان. از آنجایی که بازی ها حجم کمی دارند، به سرعت دانلود می شوند.

تم های خود را بسازید

ویژگی کاربردی تلگرام

یکی از برنامه های قابل شخصی سازی، تلگرام است. تا جایی که می توانید با تغییر رنگ هر جزء، تم های سفارشی را درون برنامه طراحی کنید.

چت های واتس اپ را به تلگرام انتقال دهید

ویژگی کاربردی تلگرام

یک ویژگی کاربردی تلگرام انتقال چت ها از واتس اپ به تلگرام است.

اگر از واتس اپ خسته شده اید، این یک راه شگفت انگیز برای انتقال چت های خود به تلگرام است .این انتقال بی عیب و نقص کار می کند.

سیستم کاملاً هوشمندانه است. این رویه در واتس اپ شروع می شود، جایی که باید یک چت را باز کنید و انتخاب کنید تا فایل ها از منوی Export چت شامل شوند. پس از آن فایل به دست آمده را با تلگرام به اشتراک بگذارید و برنامه تشخیص می دهد که مکالمات از واتس اپ هستند و آنها را مدیریت می کند.

Auto delete chats

از آنجایی که تلگرام یک cloud messenger است، در حال حاضر محدودیتی برای تعداد پیام هایی که می توانید ذخیره کنید وجود ندارد. اگر پیام‌هایتان را حذف نکنید، به‌طور نامحدود در آنجا باقی می‌مانند. اما حذف خودکار پیام به شما این امکان را می دهد که مدت زمان سابقه چت در پیام رسان را محدود کنید.

با استفاده از این قابلیت و با فشردن Empty chat، انتخاب دوره زمانی و فشردن Activate self-delete می‌توانید حداکثر زمان، یک روز یا یک هفته را که تاریخچه چت برای آن در دسترس خواهد بود، مشخص کنید.

پنهان کردن نام کاربر در forwarded message

تغییر رفتار پیام های فوروارد شده مدت هاست که در تلگرام امکان پذیر بوده است. اما آخرین به روز رسانی یک تنظیم جدید اضافه کرده است. شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا نام کاربر نمایش داده شود یا نه(اگر عکس یا ویدیو باشد).

برای انجام این کار، باید طبق معمول یک پیام را فوروارد کنید و چتی را که می‌خواهید به آن فوروارد کنید انتخاب کنید. به محض اینکه روی پیش نمایشی که قبل از ارسال ظاهر می شود ضربه بزنید، یک منو ظاهر می شود تا بتوانید انتخاب های خود را قبل از ارسال پیام انجام دهید.

(No more (A contact has joined Telegram

اگر از دریافت گهگاه نوتیفیکیشن مبنی بر پیوستن فردی که می شناسید به تلگرام خسته شده اید این است که اعلان را خاموش کنید. این گزینه ها در قسمت Notifications and sounds تنظیمات تلگرام موجود است. در قسمت رویدادها گزینه A contact joined Telegram را غیرفعال کنید.

آرشیو خودکار پیام از کاربر های ناشناس

ممکن است بخواهید تلگرام را طوری تنظیم کنید که اگر از افراد غریبه پیام دریافت می‌کنید، تمام پیام‌های افرادی که نمی‌شناسید به‌طور خودکار آرشیو و خاموش شوند. پیام آن ها همچنان دریافت می‌شود، اما تا زمانی که از بخش مکالمات آرشیو شده بازدید نکنید، نمی توانید آنها را ببینید.

شما باید به بخش Privacy and Security در تنظیمات تلگرام وارد شوید. به منظور بی صدا کردن و آرشیو کردن پیام های غریبه ها در بخش New Stranger Chats، آرشیو را روشن کنید.

آزاد سازی فضای تلگرام

ویژگی کاربردی تلگرام

در تلگرام همه چیز در فضای ابری است. اما همچنین باید داده ها را روی گوشی شما ذخیره کند تا مجبور نباشید آن را بارها دانلود کنید. اگرچه می توانید کش را پاک کنید و چیزی از دست ندهید، اما این داده ها می توانند فضای ذخیره سازی زیادی را مصرف کنند.

می‌توانید تمام حافظه پنهان را در بخش استفاده از فضای ذخیره‌سازی گزینه‌های تلگرام، همراه با گزینه  Keep Media پاک کنید. این امکان را به شما می دهد تا تعداد روزهایی را که می خواهید تصاویر، ویدیوها و سایر فایل ها را پس از آخرین دسترسی به آنها نگه دارید، مشخص کنید.

 

 

درباره نیلوفر اسلامی

در همین رابطه...

چگونگی شخصی سازی منوی استارت در ویندوز 10

درصورت استفاده از آخرین ورژن سیستم عامل ‌شرکت مایکروسافت (ویندوز 10) ، حتما با معضل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.