جمعه 27 آبان 1401
تعمیر شخصی اپل

فرایند طرح تعمیر شخصی اپل نتوانست رضایت کاربران را جلب کند

برنامه جدید تعمیراتی که شرکت اپل به تازگی راه‌اندازی کرده است، به کاربران آیفون این امکان را می‌دهد که گوشی آیفون خود را  با اجاره جعبه ابزار تعمیرات از شرکت در منزل تعمیر کنند (تعمیر شخصی اپل).  مطابق روند این برنامه مصرف کننده آیفون با دسترسی به جعبه ابزاری که شرکت اپل آن را ارسال می‌کند می‌تواند صفحه نمایش شکسته شده، دوربین و باتری گوشی خود را به تنهایی در منزل تعویض نمایند.

این جهش بسیار بزرگی برای شرکتی مثل اپل که تا دیروز حتی اجازه خرید این قطعات گوشی را نمی‌داد چه برسه به اینکه دفترچه راهنما بفرسته یا قطعات لازم تعمیرات برای مصرف کننده فراهم کند.

سال‌ها است که شرکت اپل سیاست‌های خاص خودش در زمینه حق تعمیر گوشی‌های آیفون در سراسر دنیا اجرا می‌نماید و شهرت این شرکت که هر کاری انجام میده تا مشتریان خودش از تعمیر گوشی‌های آیفون توسط خودشان یا مراکز تعمیرات دیگر باز دارد شهره خاص و عام هست. همانطور که متوجه هستید بنابراین این یک فرصت بسیار با ارزش برای اشخاصی که کنجکاو و علاقه‌مند به تجربه اسرارآمیز تعمیر گوشی آیفون خود هستند می‌باشد. اما روند این پروژه همه علاقه‌مندانه را شوکه کرد.

جعبه ابزار تعمیر شخصی اپل یا چمدان ؟!!

اما اگر شما فکر میکنید که جعبه ابزار تعمیرات ویژه آیفون شامل چندتا وسیله مثل پیچ گوشتی، عنبردست، اسپاجر و ذره‌بین سخت در اشتباه هستید. اگر شما یک آیفون سیزده مینی داشته باشید و برای تعمیر باتری 31 گرمی آیفون خود از شرکت اپل جعبه ابزار اجاره کنید. شرکت اپل به شما به عنوان جعبه ابزار تعمیرات آیفون سیزده مینی دو تا چمدان 36 کیلوگرمی اجاره می‌دهد.

تعمیر شخصی اپل

مبلغ سنگین فرایند تعمیر شخصی اپل برای مصرف کننده

شرکت اپل مبلغ 1،200 دلار از کارت اعتباری فرد متقاضی تعمیر شخصی اپل برای این جعبه ابزار سنگین بلوکه می‌کند و همچنین مبلغ 49 دلار برای اجاره یک هفته‌ای ابزار و مبلغ 69 دلار برای باتری جدید گوشی از حساب شما کم می‌کند. موضع جالب توجه این هست که اپل فقط با تعویض باتری در مراکز خدمات خودش فقط مبلغ 69 دلار را دریافت می‌نماید و البته که این امر توسط تعمیرکار خبره شرکت انجام می‌پذیرد.

 

شما تمام این هزینه‌ها را برای هفت روز پرداخت می‌کنید و اپل چمدان سنگین تعمیرات، جلوی درب منزل شما دقیقا در روزی که مشخص کرده‌اید به شما تحویل می‌دهد اما باتری یا لوازم جانبی پنج روز بعد به دست شما می‌رساند.

اگر بخواهیم موضوع را به صورت روشن بیان کنیم این خیلی بی‌معنی که یک فرد معمولی برای تجربه تعمیر آیفون خود در منزل هزینه‌ای به این سنگینی را پرداخت کند  و همچنین فرصت هفت روزه وی به دلیل ارسال دیرهنگام باتری به دو روز تبدیل می‌گردد که خود این امر باعث ایجاد استرس و افزایش فشار حین انجام کار برای فردی که تا حالا تعمیرات انجام نداده میشه.

فرایند تعمیر شخصی اپل در منزل

اگر شما یک خوره تعمیرات هستید اپل هوای شما را دارد. داخل جعبه ابزاری که اپل ارسال میکند هر چیزی که برای سر هم کردن قطعات آیفون لازم هست  موجوده مثل ابزار هویه و سیم لحیم و دستگاه پرس اما مشکل اصلی اینکه اگر شما هیچ تجربه‌ای در تعمیرات موبایل نداشته باشید با چالش‌های زیاد در حین تعمیر شخصی اپل مواجه خواهید شد.

تعمیر شخصی اپل

با اینکه اپل برای شما یک برشور راهنمای تعمیرات آیفون سیزده مینی به همراه جعبه ابزار ارسال کرده است اما اضهارات اشخاصی که این پروژه را امتحان کرده‌اند سرشار از این موضوع هست که به یکباره وسط کار تعویض باتری آن هم با تمام وسایل مورد نیاز و بورشور، خودشان جایی دیدند که کاملا در یک مرحله گیر کرده و هیچ‌چیز به درستی پیش نمی‌رود.

وحشتناکترین قسمت این فرایند تعمیر شخصی اپل در منزل برای زمانی که شما تمام کارها را  با قطعات اصل شرکت اپل و لوازمی که خود شرکت اپل برای شما فرستاده انجام داده‌اید و موفق به تعویض باتری گوشی خود شده‌اید اما به یک باره با این هشدار روی گوشی خود مواجه می‌شوید که آیفون شما باتری جدید را به رسمیت نمی‌شناسد.

برای حل این مشکل شما در تعمیر شخصی اپل باید با شرکت لجستیک شخص ثالث تماس بگیرید تا آنها بخش خاصی برای شما اعتبار سنجی کنند که خودش یک فرایند متفاوت دیگه است و شما نیاز به دسترسی به کامپیوتر مستقل و وای فای برای انجام این فرایند دارید.

در نگاه اول به نظر می‌رسد تمام روند فرایند تعمیر شخصی اپل مثلا برای آیفون در منزل یک شکست تمام عیار است. اما اگر بخواهیم واقعه بینانه به فرایند نگاه کنیم گویا این پروژه هم پیرو سیاست‌های شرکت اپل در زمینه تعمیرات آیفون و دلسرد کردن مصرف کننده از تعمیر آیفون خودش و سپردن کل کار به مرکز سرویس شرکت می‌باشد.

جمع‌بندی

در این مقاله در نگین خاورمیانه ، در مورد شکست فرایند تعمیر شخصی اپل اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار دادیم. طرح تعمیر شخصی اپل نیاز به طی مسیر طولانی برای جلب حداکثری رضایت کاربران نسبت به خود را دارد. البته تبلیغات طرح تعمیر شخصی اپل پوشش‌دهنده تمام ابعاد و نقطه‌ ضعف‌های این طرح نمی‌باشد.

منبع :

Apple’s self-repair process is reportedly ‘far from ideal’ for many iPhone users

درباره نگین خاورمیانه

شرکت نگین خاورمیانه با هدف واردات و فروش لوازم جانبی الکترونیک و کامپیوتر در سال 1380 تاسیس گردید و از آن زمان تا به حال در این زمینه حضوری کاملا موفق داشته است. با توجه به تاریخچه بازار در حوزه ی دیجیتال، این شرکت از معدود شرکت‌های شناخته شده ای است که همگام با معرفی تبلت به دنیای دیجیتال توسط برندهای مشهور دنیا، اقدام به فروش این محصولات در بازار ایران کرد و در این کار، اولویت را به کالاهای با کیفیت و دارای گارانتی معتبر داد، تا به هدف اصلی خود که رضایت مشتری و شناخته شدن به عنوان یک فروشگاه معتبر و توزیع کننده ی قابل اطمینان است، برسد.

در همین رابطه...

حذف یک میلیون برنامه از گوگل پلی

آشفتگی حذف یک میلیون برنامه از گوگل پلی استور

بزودی شاهد حذف یک میلیون برنامه از گوگل پلی استور خواهیم بود. گوگل و اپل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.