جمعه 2 دی 1401
اپل

IOS: اپل به زودی بهترین ویژگی اندروید را کپی می‌کند

همه چیز در اپل در شرف تغییر است. این شرکت آمریکایی در نتیجه یکی از پیشنهادات اتحادیه اروپا که در ماه‌های آینده اجرایی می‌شود، آماده می‌شود تا درهای فروشگاه‌های اپلیکیشن جایگزین آیفون را باز کند. اقدامی که دستگاه‌های آن‌ها را به اکوسیستم اندروید نزدیک‌تر می‌کند، جایی که آزادی بیشتری برای نصب برنامه‌ها وجود دارد.

این بدان معناست که کاربران بدون نیاز به مراجعه به اپ استور می‌توانند اپلیکیشن‌های شخص ثالث را دانلود کنند، یعنی مشمول محدودیت‌های شرکت یا کمیسیون تا 30 درصدی که برای پرداخت‌ها اعمال می‌کند، نخواهند بود. معیاری که اپل به طور کامل با آن موافق نیست، اما باید از استانداردسازی کانکتور USB-C پیروی کند.

IPHONE آزادی بیشتری خواهد داشت

اپل

هدف اتحادیه اروپا با این قانون، برابر کردن شرایط توسعه دهندگان خارجی و بهبود تجربه کاربران هنگام دانلود برنامه ها در آیفون است. این تغییر ابتدا در اروپا اتفاق می افتد، اما بر مدل های توزیع شده در سراسر جهان نیز تأثیر می گذارد.

قانون بازارهای دیجیتال که نام قانون اروپایی است، در ماه های آینده لازم الاجرا خواهد شد، اگرچه شرکت های تحت تأثیر تا سال 2024 ملزم به رعایت مقررات نخواهند بود. به طور خاص، این قانون شرکت های فناوری را ملزم می کند که اجازه نصب برنامه‌های شخص ثالث را برای اینکه کاربران به راحتی تنظیمات اولیه را تغییر دهند، بدهند. همچنین سرویس‌های پیام‌رسانی باید با هم کار کنند و توسعه‌دهندگان شخص ثالث به این خدمات دسترسی برابر داشته باشند.

اما اپل کاملا از قانون جدید راضی نیست، زیرا بارها بارگذاری جانبی برنامه‌ها را که شامل فرآیند نصب برنامه‌های خارج از اپ استور است، محکوم کرده‌ است. در واقع، آنها استدلال می کنند که یک لایه محافظت لازم است چرا که بارگذاری جانبی می تواند منجر به معرفی برنامه های ناامن به کاربران شود.

هدف این شرکت آمریکایی این است که این تغییر بزرگ با عرضه iOS 17 به وجود آید. اما نمی دانیم که آیا از همان روز راه اندازی اتفاق می افتد یا اینکه بعداً اضافه خواهد شد. برای محافظت از آیفون خود در برابر برنامه های مخرب، سازنده آیفون تصمیم به اعمال الزامات امنیتی با وجود اینکه نرم افزار به صورت خارجی در فروشگاه رسمی توزیع می شود را در نظر گرفته است. بنابراین تعجب آور نخواهد بود اگر اپل راهی برای تأیید این سیستم ها پیدا کند. به یاد داریم که این شرکت بین 15 تا 30 درصد از درآمد را از اپ استور می گیرد.

IOS: اپل برای یک سیستم کامل کار می کند

اپل

در کنار همه اینها، این شرکت همچنین در تلاش است تا امکاناتی را برای برنامه های شخص ثالث، مانند فناوری بیشتر دوربین و NFC، باز کند. باید توجه داشته باشیم که در حال حاضر فقط اپلیکیشن Wallet است و سرویس Apple Pay از تراشه NFC در آیفون استفاده می‌کند. بنابراین اپل با فشار مواجه خواهد شد تا این گزینه به سایر برنامه های شخص ثالث برسد.

همانطور که در قانون بازارهای دیجیتال الزامی است، آن‌ها هنوز راهی برای باز کردن iMessage برای سایر سرویس‌های شخص ثالث پیدا نکرده‌اند. مهندسان اپل فکر می کنند که این تغییر ممکن است به رمزگذاری انتها به انتها یا سایر ویژگی های حریم خصوصی آسیب برساند. بنابراین آنها باید راهی بیابند تا آن را برای آیفون های خود یکپارچه کنند.

 

 

 

 

درباره نویسنده نگین خاورمیانه

در همین رابطه...

اپل

واتس‌اپ تب تماس را برای ویندوز منتشر میکند

در چند ماه گذشته، واتس‌اپ به‌روزرسانی‌هایی را برای این اپلیکیشن منتشر کرده است. پلت فرم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *